Čas přípravy: 45 min | Čas vaření: 20 min

SUROVINY:

TĚSTO:

4 ks vejce
1 hrnek (200 ml) moučkový cukr
1 hrnek hladká mouka
3 PL kakao
1 bal. prášek do pečiva
1 bal. vanilkový cukr

KRÉM:

1 l mléko
4 PL hladká mouka
4 PL bramborový nebo kukuřičný škrob
1,5 hrnku moučkový cukr
2 ks vejce
100 g máslo
1 bal. vanilkový cukr
400 ml smetana ke šlehání

POLEVA:

200 ml smetana ke šlehání
100 g mléčná čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáme prosátou mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme na větší plech (čím větší plech, tím nižší těsto) vyložený papírem na pečení a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů 20 minut.
  2. Po upečení necháme na mřížce vychladnout.
  3. Krém:
    Všechny suroviny kromě másla, vanilky a šlehačky smícháme v hrnci a uvaříme hustý “pudink”. Hustý “pudink” odstavíme a do horkého přidáme máslo a vanilkový cukr. Mícháním máslo a cukr rozpustíme. Míchala jsem klasickým mixérem a měla jsem krém krásně hladký. Necháme vychladnout.
  4. Na závěr vyšleháme smetanu do tuhé šlehačky a jemně (už jen metličkou) zapracujeme do “pudinku”. Připravený krém rozdělíme na polovinu.
  5. Jednu část naneseme na těsto (kraje jsme odřízli), na krém rozdrtíme odříznuté kraje a znova navrstvíme krém. Pěkně uhladíme a odložíme do chladničky ztuhnout.
  6. Když máme krém pořádně zatuhlý, vrch polijeme čokoládovou polevou – smetanu ohřejeme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu. Mícháním ji rozpustíme.