Čas přípravy: 
Čas vaření: 

SUROVINY

Těsto (2x):

4 ks bílky
4 PL kr. cukr
70 g kokos
2 PL hrubá mouka
1 lžička prášku do pečiva
špetka sůl

Žloutkový krém:

8 ks žloutky
1 l mléko
150 g kr. cukr
2 bal. vanilkový pudink
2 PL hladká mouka
2 lžičky vanilková esence
200 g máslo
1 bal. vanilkový cukr
40 g prášková šlehačka
60 g sušené mléko

Jahodová vrstva:

250 ml voda
2 bal. jahodový pudink
500 g jahody
100 g kr. cukr

Na ozdobení:

jahody
šlehačka
kokosové kuličky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve upečeme 2 těsta. Dno dortové formy vyložíme papírem (průměr 23 cm) a troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny, postupně přidáváme cukr a šleháme. Ručně vmícháme kokos smíchaný s práškem do pečiva a moukou. Takto připravené těsto navrstvíme na plech a upečeme. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 15 minut, sledujeme. Po upečení je těsto velmi křehké, pracujeme opatrně. Stáhneme papír a necháme na mřížce vychladnout.
  2. V mléce rozšleháme žloutky, přidáme pudinkový prášek, mouku, cukr a dobře zamícháme. Uvaříme za stálého míchání hustý pudink, který necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s práškovou šlehačkou do pěny, přidáme sušené mléko a opět dobře vyšleháme. Přidáme esenci a postupně i vychladlý žloutkový pudink a šleháme.
  3. Jahody omyjeme, očistíme a odvážíme. Pár jahod můžeme odložit stranou a ostatní rozmixujeme. Přidáme vodu, cukr a jahodový pudinkový prášek. Za stálého míchání uvaříme hustý pudink, který rozdělíme na polovinu a ještě teplý natřeme na upečená a vychladlá těsta. Odložíme na 10 minut do mrazničky.
  4. Jahodová těsta vyjmeme z mrazáku, potřeme krémem a spojíme. Vrch ozdobit podle vlastní fantazie a alespoň na hodinu dát do chladničky ztuhnout.