Čas přípravy: 
Čas vaření: 

SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce
120 g kr. cukr
1 PL solamyl
40 g polohrubá mouka
2 PL kakao
špetka sůl

Čokoládová vrstva:

300 ml smetana ke šlehání
200 g hořká čokoláda
1 PL moučkový cukr
350 g maliny

Rozvar na polití:

1 PL instantní káva
150 ml voda
2 lžičky rum

Vanilková vrstva:

300 ml smetana ke šlehání
1 lžička vanilková esence
1 lžička prášková želatina
2 PL moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Klasickým způsobem upečeme těsto. Bílky vyšleháme se špetkou soli do jemné pěny, pak postupně přidáváme cukr a šleháme do tuhého lesklého sněhu. Pak zašleháme žloutky a nakonec už jen ručně přimícháme mouku smíchanou s kakaem a solamylem. Vylijeme na plech o velikosti 20 x 30 cm, dno jsme vyložili papírem a upečeme. Pečeme na 180 stupňů asi půl hodinu.
  2. Kávu zalijeme převařenou vodou a necháme vychladnout. Po vychladnutí přidáme rum.
  3. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni, odstavíme a necháme mírně vychladnout. Smetanu vyšleháme s cukrem do tuhé šlehačky. Pak už jen ručně přimícháme rozpuštěnou čokoládu.
  4. Vychladlé těsto potřeme rozvarem, natřeme čokoládovou šlehačku a naskládáme maliny. Odložíme do chladničky, dokud připravíme vanilkovou šlehačku.
  5. Pokud použijeme želatinu, tak ji zalijeme asi 1 PL vody a necháme chvíli nabobtnat. Pak ji ohřejeme, aby byla tekutá. Smetanu vyšleháme s cukrem a vanilkou do tuhé šlehačky. Těsně před koncem šlehání 1 PL šlehačky dáme k želatině a promícháme a následně tuto želatinu přidáme k celé hmotě. Promícháme a navrstvíme na čokoládovou hmotu. Ozdobíme podle vlastní fantazie a podáváme.