Čas přípravy: 
Čas vaření: 

SUROVINY

Krém:

2 bal. Smetafix (ztužovač)
500 ml smetana ke šlehání
2 bal. sušenky BEBE
rum
káva
100 g mléčná čokoláda
250 g moučkový cukr
250 g máslo
600 ml mléka
2 bal. vanilkový pudink
7 ks žloutku
čokoládová rýže

Těsto:

1 bal. prášek do pečiva
4 lžíce polohrubá mouka
150 g nasekané vlašské ořechy
200 g kr. cukr
7 ks bílku

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si připravíme těsto. Bílky si vyšleháme s cukrem do pěny a postupně přimícháme vařečkou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Jako poslední přidáme nasekané vlašské ořechy.
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech, který jsme si vyložili papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů pěkně do zlata, asi 15-20 min.
  3. Žloutky si rozšleháme vidličkou spolu se 100 ml mléka. Postupně přidáme pudinkové prášky a promícháme, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko spolu s cukrem si dáme na oheň a když ho máme teplé, přidáme pudinkovou směs. Vaříme do zhoustnutí. Následně necháme mírně vychladnout a přidáme máslo, které mícháním rozpustíme.
  4. Takto připravený vanilkový krém si rozdělíme na 2 části. Jednu část navrstvíme na upečený plát těsta a pěkně uhladíme.
  5. Poklademe sušenky, které jsme si namočili v kávě, do které jsme přidali rum.
  6. Druhou část vanilkové nádivky si smícháme s rozpuštěnou mléčnou čokoládou a opatrně navrstvíme na sušenky.
  7. Vrch ozdobíme vyšlehanou šlehačkou se ztužovačem a pěkně uhladíme. Ozdobíme čokoládovou rýží nebo kakaem, případně nastrouhanou čokoládou. Odložíme do lednice nejlépe na celou noc a podáváme. Dobrou chuť!