Svátek zamilovaných Valentýn je tady a vy přemýšlíte, jak potěšit svoji drahou polovičku? Květiny jsou klasika, ale staré české pořekadlo praví, že láska prochází i žaludkem. Tak co to spojit dohromady a překvapit svého miláčka snídaní do postele? A co jiného si dát, než unikátní salámovou růži. Připravíte ji jednoduše a díky volbě kvalitních surovin sklidíte chválu! A pokud to ráno prostě nestíháte, nezoufejte, růží okouzlíte i večer, spolu se sklenkou vína!

Co budete potřebovat:

  • 10 dkg trvanlivého salámu Goliath Schneider Selection
  • 1 minibagetku (může být i celozrnná)
  • Kousek zelené části pórku

Postup:

Minibagetku nákrájejte na kolečka asi 2 cm silná, kolečka trvanlivého salámu Goliath Schneider Selection rozkrojte na čtvrtiny, z jednoho kolečka vykrojte proužek, který poslouží jako střed růže.

Z bagetky opatrně vydlabejte střed, ale tak abyste nechali plné „dno“. Do něj budete skládat salámovou růži. Pokud chcete, můžete dát na dno trochu pomazánky, růže pak bude v bagetce lépe držet. Vykrojený proužek salámu Goliath Schneider Selection stočte do ruličky, pak k němu ozdobně naviňte nakrájené čtvrtky koleček. 

Hotovou růži opatrně vložte do bagetky.

Nyní z pórku opatrně vykrojte dva lístečky a přidejte je k růži. Máte hotovo, můžete servírovat!

Tip: Trvanlivý salám Goliath Schneider Selection patří do prémiové řady, 100 gramů výrobku bylo vyrobeno z 132 gramů z pečlivě vybraného vepřového masa a zrálo v prodloužené době sušení jeden měsíc. Salám neobsahuje lepek a pojí v sobě dokonalé zpracování a lahodnou chuť.