Recept Slavnostní punčové řezy

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

15 ksvejce
21 PLkrystalový cukr
21 PLpolohrubá mouka
6 PLvoda
1,5 bal.prášek do pečiva

Punč:

200 mlčervený sirup (jahodový, malinový)
100 mlvoda
100 mlrum
1 kscitrón /šťáva/
moučkový cukr
červená gelová potravinářská barva

Poleva:

250 gmoučkový cukr
1 PLvařící voda
2 PLcitronová šťáva
červená gelová potravinářská barva

Na potření těsta:

400 grybízový džem

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto:
  Vnádobě vyšleháme 5 bílků se špetkou soli, po částech zašleháme 7 polévkových lžic cukr, po jednom 5 žloutků, 2 polévkové lžíce vody a jemně zamícháme 7 polévkových lžic mouky s polovinou prášku do pečiva. Upečeme na plechu s vyššími okraji na papíře na pečení. Plech rozměr 30×40 cm. Teplota 180 ° C 20 minut. Necháme vychladnout. Upečeme 3 piškoty, každou z 5 vajíček.
 2. Punč:
  Sirup, vodu, rum a citrónovou šťávu smícháme, přidáme podle potřeby cukr a červenou potravinářskou barvu rozmíchanou v malé části vody.
 3. Poleva:
  Moučkový cukr vícekrát prosejeme, přidáme vařící vodu, citrónovou šťávu dle chuti a červenou potravinářskou gelovou barvu. Mícháme, dokud je poleva pěkná hladká.
 4. Z vychladlých plátů stáhneme papír a vrchní vrstvu, která se vytvořila při pečení. První piškot potřeme silnější vrstvou rybízového džemu, přiložíme druhý plát, jemně přitlačíme, polijeme punčem, asi 1-2 cm od okraje, potřeme znovu džemem a přiložíme poslední piškot. Jemně přitlačíme, odložíme do chladu a zatížíme asi na 12 hodin.
 5. Polijeme polevou, necháme mírně zaschnout, ne zcela, aby se poleva nelámala. Můžeme ozdobit tmavou čokoládovou polevou. Pokrájíme horkým nožem na řezy. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
kuchařky – Blažena Sadovská