Bramborový chléb se šunkou a mozzarellou je chutný, jemný a velmi dobrý. Bude vám chutnat, stejně jako vašim dětem. Tento odlišný způsob přípravy brambor je jednoduchý, a přitom chutný. Náplň můžete libovolně obměňovat. Za sebe jsem zvolila šunku a mozzarellu, protože jsou to dvě ingredience, které se k sobě skvěle hodí. A pak, tohle spojenectví miluji. Nepochybně jste si toho všimli v mnoha receptech, které jsem vám nabídla. Šlachovitá a bohatá náplň krásně kontrastuje s bramborovou pastou, měkkou a žvýkací. Podívejte se na recept a vyzkoušejte ho!

Příprava: Těsto z brambor a bramborové placky připravte podle návodu k přípravě:

Příprava: 10 minut. Vaření: 30 minut. Počet porcí: 3: Pro 6 osob

Složení:

1 kg brambor
2 vejce
3 lžíce strouhaného parmezánu
Sůl
Muškátový oříšek
Strouhanka
80 g šunky
80 g mozzarelly
Olivový olej 4

 

Příprava:

Jak připravit bramborový chléb se šunkou a mozzarellou?

Brambory uvařte i se slupkou ve velkém množství vody poté, co je dobře omyjete. Přiveďte je k varu a vařte asi 35 až 40 minut v závislosti na jejich velikosti. Vybírejte brambory stejné velikosti, aby se všechny vařily rovnoměrně ve stejnou dobu.

Po propíchnutí vidličkou je nechte okapat. Ta by se měla dostat dovnitř bez potíží. Nechte je několik minut vychladnout.

Ještě horké brambory oloupejte mokrýma rukama. Šťouchadlem na brambory nebo vidličkou je rozmačkejte. Nechte je 2 minuty vychladnout v míse a poté připravte bramborovou kaši smícháním kaše s velkým množstvím nastrouhaného parmazánu, solí, pepřem a muškátovým oříškem. Promíchejte vidličkou nebo lžící.

Na pečicí papír nalijte trochu olivového oleje. Potřete jím celý povrch. Tím zabráníte tomu, aby se brambory na papír přilepily. Na pergamenový papír nalijte všechnu ochucenou kaši. Rozválejte tak, abyste vytvořili obdélník, rovnoměrně silný asi několik centimetrů.

Navrch rozložte mozzarellu a šunku nakrájenou na kostičky nebo tenké plátky. Bramborový chléb srolujte nejprve na jednu stranu, pak na druhou, aby se oba okraje přichytily k sobě, a to na delší stranu. Okraje dobře uzavřete, pracujte s pergamenovým papírem nebo rukama potřenýma olivovým olejem. Posypeme trochou strouhanky.

Vezměte čistý pečicí papír a přeneste na něj bramborový chléb, abyste neupustili přebytečnou strouhanku, která by se mohla v troubě spálit.

Roládu položte na odkapávací plech i s celým pečicím papírem. Potřeme ji trochou oleje a pečeme v horké troubě při 200 °C asi 25-30 minut.

Bramborový chléb se šunkou a mozzarellou vyjměte z trouby. Podáváme horké a navinulé.