Objevte recept na jablečné sušenky šéfkuchaře Cyrila Lignaca, které jsou velmi snadné, rychlé a chutné. Jsou ideální k podávání k snídani i odpolednímu čaji, zamilují si je všichni, malí i velcí! Jsou opravdu hotové během chvilky, za půl hodiny! Není potřeba mixér, stačí jen vidlička! K jejich přípravě není potřeba žádná forma, váleček ani váha!

Odměřují se lžičkou a musí být nepravidelné, to je jejich zvláštnost, s viditelnými kousky jablek! Potěšení z každého sousta, věřte mi! Pak se posypou trochou moučkového cukru a moučkové skořice, opravdová lahůdka!

Aby byly jablečné sušenky podle receptu Cyrila Lignaca úspěšné, je třeba odměřit ingredience a připravit je před začátkem receptu. Musíte také dodržet dobu a teplotu vaření, proto postupujte krok za krokem podle níže popsaných kroků.

Ingredience: 1:

– Postup: 2 zlatá jablka
– 350 g mouky
– 100 g cukru
– 2 vejce
– 80 ml slunečnicového oleje
– Citronová šťáva
– 1 nastrouhaná citronová kůra
– moučkový cukr
– skořicový prášek
– 1 sáček prášku do pečiva

Příprava jablečných sušenek podle Cyrila Lignaca

Jablka omyjte, oloupejte, rozkrojte napůl a odstraňte jádřinec. Nakrájíme je na kousky a necháme je namočené ve vodě s citronovou šťávou, aby neztmavly. V míse rozšleháme vidličkou celá vejce, přidáme cukr, olej a nastrouhanou citronovou kůru. Dobře promíchejte.

Přidáme mouku prosátou s práškem do pečiva a opět promícháme vidličkou. Směs bude mít mírně měkkou konzistenci, nebojte se, měla by taková být. Osušte kousky jablek a smíchejte je s těstem.

Plech na pečení vyložte pergamenovým papírem. Nabírejte těsto po lžících a házejte ho na plech, přičemž se nestarejte o to, aby sušenky měly pravidelný tvar. Jablečné sušenky pečte v předehřáté statické troubě při 180° po dobu 20 minut. Nebo v předehřáté větrané troubě při 170 °C po dobu 20 minut.

Na konci pečení nechte sušenky vychladnout a posypte je moučkovým cukrem smíchaným s mletou skořicí.