Baeckeoffe nebo baeckaoffa znamená doslova “pec na chleba”. Jedná se o tradiční alsaské menu. Jedná se o druh guláše, který se skládá ze tří druhů dlouho marinovaného masa a různé zeleniny. Vše se dusí více než 2 hodiny. Alsaské bílé víno dodává tomuto pokrmu příjemný nádech a nesrovnatelnou vůni. Chuť tohoto jedinečného pokrmu je neodolatelná. Vyzkoušejte recept na alsaské baeckeoffe! Své hosty jím ohromíte.

Příprava: 20 minut
Vaření: 2 hodiny 30 minut

Složení:

2 kg brambor
650 g hovězího roštěnce
650 g vepřové panenky
650 g jehněčí plece
2 větvičky tymiánu
1 bílý pórek
5 rozdrcených jalovcových bobulí
1 kg cibule
1 bobkový list
200 g mouky
1 láhev bílého alsaského vína
1 stroužek česneku,
zrnka pepře
mletý pepř
1 mrkev
1 šalotka
sůl
1/2 stonku celeru

Příprava: 1:

Jak připravit alsaské baeckeoffe?

Všechno maso nakrájejte na stejně velké kostky. Oloupejte a nakrájejte 2 cibule. Oloupejte mrkev a stroužek česneku. Pórek nakrájejte nadrobno. Všechny tyto ingredience vložte do velké mísy. Ochuťte bobkovým listem a tymiánem. Zakápněte vínem. Promíchejte. Přikryjte a nechte marinovat v chladničce nejméně 12 hodin.

Poté oloupejte a nakrájejte zbývající cibuli. Oloupejte brambory a nakrájejte je na plátky. Vložte jednu vrstvu do mísy. Přikryjeme vrstvou cibule. Přidejte část dříve okapaného masa. Osolte a opepřete a tento postup opakujte až do vyčerpání všech surovin. Na závěr položte vrstvu brambor. Zalijeme veškerou marinádou. Přidejte zrnka pepře a jalovcové bobule. Přikryjte a vařte asi 2 hodiny a 30 minut. Alsaské baeckeoffe je připraveno k podávání.