Všichni potřebujeme pokrmy, které nás ochrání, jako je tato mořská blanquette, v níž se skvěle snoubí losos a pórek.

Rychle připravený a velmi sladký recept na 100% pohodu v zimě. Existují recepty, které můžete připravovat donekonečna a nikdy nepředstavit stejný pokrm. To je případ rybí blanquette.

Námi nabízená verze je bezpečným, rychlým a snadným základem, který zaručuje dokonalou přípravu všech pevných ryb.

Vaši blízcí vás o ni budou žádat, aniž byste ji museli nabízet. A navíc se vám změní z tradiční staromódní Blanquette de veau.

Aby byl recept úspěšný, je třeba odměřit suroviny a připravit si je před začátkem receptu. Musíte také dodržet dobu a teplotu vaření, proto postupujte krok za krokem podle níže popsaných kroků.

Obtížnost: 1: Snadno
Příprava: Vezměte si na starost, co je třeba udělat, abyste se dostali do varu: Příprava: 30 min.
Vaření: 25 min
Celková doba: 55 min

Ingredience pro 4 osoby)

– 4 kusy lososa
– 1 kostka másla
– 8 středně velkých pórků
– 1 sáček přípravku na dvorní vývar (bílé víno-zelenina)
– Sůl a pepř

Na krémovou omáčku:

– Smetana: 25 g másla
– ½ citronu
– 25 g mouky
– 15 cl tekuté smetany
– 20 g strouhaného Comté
– Sůl, pepř
– 15 cl filtrovaného dvorního bujónu, který se používá k vaření lososa
– Ozdoba: ½ citronu nakrájeného na plátky, čerstvá petrželka

Příprava blanquette z mořských plodů s lososem a pórkem

Do velkého hrnce naplněného 2 litry vroucí vody nasypeme sáček dvorního bujonu. Dobře promícháme, 2-3 minuty povaříme a poté přidáme steaky z lososa (kůži ponecháme). Pošírujte 10 minut ve stále vroucí vodě. Mezitím omyjte, osušte a nakrájejte pórek. Ponechejte si je.

Po uplynutí 10 minut: steaky z lososa osušte, odstraňte kůži (jde sama) a kousky lososa uložte do salátové mísy. Přefiltrujte (pomocí velmi jemného sítka) dvorský vývar, ve kterém se losos vařil, a 15 cl si nechte ve sklenici. V pánvi na soté osmahneme pórek s kouskem másla a několik minut ho podusíme, dokud se nerozvaří, a pravidelně mícháme, aby se nepřipálil na dně. Poté je přikryjte, aby se udržely v teple, oheň uhaste.

Připravte krémovou omáčku: Tip: Abyste se vyhnuli panice, odvažte a připravte si všechny ingredience ještě před začátkem. V hrnci rozpusťte 25 g másla, přidejte mouku a tuto “jíšku” šlehejte, dokud nezačne vřít. Přidávejte postupně a po každém přidání dobře prošlehejte: Na závěr přidáme: 15 cl filtrovaného dvorního bujónu, citronovou šťávu, tekutou smetanu, nastrouhanou Comté, sůl, pepř. A je to, zbývá jen přidat lososa, podrobně rozděleného na velké kusy rukou, aby se dobře obalil omáčkou, a prohřát ho.

Zálivka: lososa přelijeme dresinkem, který připravíme z lososa: Pro servírování nemůže být nic jednoduššího: obložte celý talíř nebo misku pórkovým fondue, doprostřed nalijte lososa ve smetanové omáčce a ozdobte plátky citronu a/nebo čerstvou petrželkou.