Tento čokoládový koláč s ricottou a kakaem je tak lahodný a chutný. Její lákavý vzhled a výjimečná chuť si vás získají. Toto nádherné pečivo je vynikající pro zvláštní příležitosti. Recept nevyžaduje mnoho úsilí. Pokud budete postupovat podle mých pokynů, nebudete mít potíže s jeho reprodukcí. Podívejme se, jak postupovat!

Doba přípravy: 30 minut. Doba přípravy: 50 minut. Podává se: 8

Složení :

Na kakaové křehké těsto:

150 g másla (měkkého při pokojové teplotě)
280 g mouky
1 vejce
25 g neslazeného kakaového prášku
150 g cukru
6 g prášku do pečiva
1 špetka soli
½ vanilkového lusku (nebo sáček vanilkového cukru)

Na krém z ricotty:
350 g ricotty z kravského mléka (dobře odkapané)
65 g cukru
2 vejce
½ vanilkového lusku (nebo sáček vanilkového cukru)
100 g kousků hořké čokolády (nebo čokolády na malé kousky)

Příprava:

Jak se dělá koláč z ricotty a čokolády s kakaem?

Čokoládové lupínky zchlaďte nebo nalámejte celé kousky čokolády na malé kostičky.

Připravte si kakaové křehké těsto, které nechte alespoň dvě hodiny odpočívat v lednici. Ve velké míse smíchejte máslo na kousky s cukrem. Pomocí dřevěné lžíce nebo stěrky s rukojetí spojujte obě přísady, dokud nezískáte měkkou a homogenní směs. Přidejte špetku soli, semínka vanilkového lusku a vejce. Smíchejte do krémové konzistence.

V této fázi přidejte prosátou mouku s kakaem a práškem do pečiva. Dobře promíchejte a začněte hníst rukama. Vyklopte těsto na lehce pomoučenou pracovní plochu a vytvořte hladkou kouli, ale těsto nezpracovávejte příliš dlouho. Uzavřete je potravinářskou fólií a nechte v chladničce odpočívat nejméně 2 hodiny, nejlépe 4 hodiny.

Zatímco čekáte, až bude těsto připravené k použití, připravte náplň. Vložte ricottu do hustě sítka s gázou, pak na ni položte talíř a závaží, aby se vymačkala a uvolnila přebytečná séra. Když je ricotta suchá, dejte ji do mísy a přidejte cukr, vejce a vanilku. Mixérem je rozmixujte do hladka a do měkka. Přidejte čokoládové lupínky (nebo kousky) a chvíli míchejte, aby se vše spojilo. Náplň nechte v chladničce přikrytou plastovou fólií nebo talířem, dokud nebude připravena k použití.

Formu o průměru 22 cm vymažte tukem a dejte stranou. Vezměte kakaové těsto a velmi lehce ho propracujte, aby bylo měkké. Rozválejte ho válečkem na tloušťku asi 6 mm, v případě potřeby přidejte několik špetek mouky. Přikryjte plech a pečlivě vyplňte všechny rohy. Odstraňte přebytečné těsto z okrajů a propíchněte dno vidličkou.

Těsto naplňte ricottou a čokoládovým krémem. Koláč dejte asi na hodinu do lednice přikrytý fólií a ozdobte.

Předehřejte troubu na 180° a koláč s ricottou a čokoládou pečte 50 minut. Nechte je zcela vychladnout a poté je uložte do chladničky, případně uzavřené ve vzduchotěsné nádobě nebo zabalené do plastové fólie. Čokoládový koláč s ricottou a kakaem podávejte po 30 minutách aklimatizace.