Příprava: 30 minut

Vaření: 25 minut

Snadné

Podává se 10 porcí

Čtenářka časopisu Good Food Eve Scottová se podělila o tento snadný a spolehlivý recept na čokoládový piškotový dort, který je ideální na narozeniny, odpolední čaj nebo víkendové pohoštění.

Složení

175 g nesoleného másla, změklého, plus další na plechovku
175 g zlatého krupicového cukru
3 velká vejce
50 g kakaového prášku
100 g hladké mouky (nebo stejné množství hladké mouky s 1 lžičkou prášku do pečiva)
1-2 lžičky mléka
Na máslový krém
50 g hořké čokolády (nebo raději mléčné čokolády)
85 g nesoleného másla, změklého
175 g moučkového cukru, prosátého

Postup

KROK 1
Troubu předehřejte na 190C/170C s ventilátorem/plyn 5. Dvě 20cm sendvičové formy vyložte máslem a pergamenem na pečení.

KROK 2
Pomocí ručního elektrického šlehače nebo volně stojícího mixéru vyšlehejte v míse 175 g změklého nesoleného másla a 175 g zlatého krupicového cukru do krémové a světlé barvy. Poté přidejte 1 velké vejce a stále míchejte.

KROK 3
Do jiné mísy prosejte 50 g kakaového prášku, 100 g hladké mouky a špetku soli a třetinu z toho přidejte k mokrým přísadám.

KROK 4
Po spojení přidejte další velké vejce a další třetinu moučné směsi a zapracujte ji.

KROK 5
Poté přidejte ještě jedno velké vejce a zbývající mouku a šlehejte, dokud nevznikne hladké husté těsto. Pokud je těsto tuhé, vmíchejte do něj trochu mléka, aby povolilo.

KROK 6
Směs rozdělte do forem a hřbetem lžíce uhlaďte povrch.

KROK 7
Pečte 20-25 minut, dokud nejsou na dotek pružné. Vyjměte z trouby a nechte 10 minut v plechu, než ho vyklopíte na mřížku, aby zcela vychladl.

KROK 8
Mezitím připravíme máslový krém tak, že v mikrovlnné troubě nebo v misce nad vroucí vodou rozpustíme 50 g hořké nebo mléčné čokolády, přičemž dbáme na to, aby se základ nedotýkal vody. Nechte vychladnout.

KROK 9
Vyšlehejte 85 g změklého nesoleného másla a polovinu ze 175 g prosátého moučkového cukru do světlé a nadýchané pěny. Přidejte zbývající moučkový cukr a rozpuštěnou čokoládu a promíchejte. Pokud je poleva řídká, zchlaďte ji v lednici, dokud nebude pevná, ale stále roztíratelná.

KROK 10
Dort sestavíme tak, že na talíř naneseme malou kopeček polevy a na ni položíme jeden z dortů. Vrchní část dortu potřete polovinou polevy a na okraji nechte 1 cm okraj.

KROK 11
Položte na něj druhý dort a velmi jemně jej přitlačte. Povrch koláče potřete zbývající polevou.