Příprava: 30 minut

Vaření: 25 minut

plus alespoň 2,5 hodiny kvašení

Easy

Podává se pro 12 osob

Připravte naše třešňové buchty na prodej koláčů nebo na posezení s přáteli u šálku kávy. Tyto snadné, lepkavé dobroty jsou plné sladkého malinového džemu.

Složení

500g balení směsi na bílý chléb
100 g zlatého krupicového cukru
200-250 ml teplého mléka
50 g rozpuštěného osoleného másla
1 středně velké vejce, lehce našlehané
3 lžičky mandlové esence
hladká mouka na poprášení
trocha oleje, na kynutí
180 g malinové marmelády
250 g moučkového cukru
12 třešní glazé
30 g opražených mandlí ve vločkách (nepovinné)

Postup

KROK 1
Smíchejte chlebovou směs a moučkový cukr ve velké míse. Uprostřed udělejte důlek a přilijte 200 ml mléka, rozpuštěné máslo, vejce a polovinu mandlové esence a rychle promíchejte dřevěnou lžící. Pokud se vám zdá hmota trochu suchá, přidejte ještě trochu mléka. Na lehce pomoučeném povrchu hněťte 5-10 minut, dokud nevznikne hladké a pružné těsto. Těsto vložte do velké, lehce naolejované mísy, přikryjte a nechte na teplém místě 1½-2 hodiny nebo dokud se nezdvojnásobí.

KROK 2
V malé misce smíchejte malinový džem a zbývající mandlovou esenci. Vyklopte těsto z mísy na lehce pomoučněnou plochu a prohněťte ho (několikrát jemně prohněťte, aby se z něj vypudil vzduch). Těsto rozdělte na 12 stejně velkých dílů, každý z nich vytvarujte do kulatého tvaru a rozválejte na průměr asi 10 cm. Do středu každého kolečka kápněte lžičku džemu a konce těsta přehněte tak, aby byl džem uprostřed buchty. Konce pevně přitiskněte k sobě, aby se utěsnily. Devět buchet položte na vyložený plech do kruhu přitisknutou stranou dolů. Zbylé tři položte doprostřed a nechte mezi nimi trochu místa, aby se mohly rozprostřít. Volně je přikryjte a nechte ještě 1 hodinu kynout, aby se zdvojnásobily.

KROK 3
Rozehřejte troubu na 200C/180C s ventilátorem/plyn 6. Pečte 20-25 minut uprostřed trouby dozlatova, poté vyjměte z trouby a nechte zcela vychladnout na plechu.

KROK 4
Smíchejte moučkový cukr a 3 lžíce vody a vytvořte hustou, lesklou polevu. Polevu rozetřete na buchty a na každou z nich položte třešeň a posypte ji mandlemi. Polevu nechte alespoň 10 minut ztuhnout.