Příprava: 40 minut

Vaření: 35 minut

Snadné

Podává se 6 porcí

Tyto malé pudinky vypadají klamavě sladce, ale obsahují piškot plný bobulí a omáčka je lahodně pikantní.

Složení

140 g změklého másla plus další na formičky
140 g moučkového cukru
3 vejce
140 g hladké mouky
kůra a šťáva ze 2 citronů
120 g borůvek
crème fraîche nebo řecký jogurt, k podávání
Na omáčku
zhruba 300g sklenice citronového tvarohu (my jsme použili Tiptree 312g)
2 lžičky kukuřičné mouky

Postup

KROK 1
Troubu předehřejte na 180C/160C s ventilátorem/plyn 4 a zapněte konvici. Vymažte máslem 6 jednotlivých pudinkových misek nebo forem na dariole a jejich dno vyložte kolečky pergamenu na pečení. Máslo a cukr vyšlehejte do světlé a nadýchané pěny, poté postupně zašlehejte vejce. Vmíchejte mouku a citronovou kůru se šťávou z poloviny citronu. Rozdělte do forem a rovnoměrně rozprostřete borůvky.

KROK 2
Formičky posaďte do zapékací mísy nebo pekáče dostatečně velkého na to, aby se do něj všechny vešly. Zalijte je vroucí vodou z konvice do poloviny výšky stěn. Pečte 30-40 minut, dokud nevykynou a špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá.

KROK 3
Mezitím připravte omáčku. Citronový tvaroh vyklopte do malé pánve a jemně zahřejte. Postupně vmíchejte šťávu z 1 citronu do kukuřičné mouky, dokud nevznikne hladká hmota, a vmíchejte ji do citronového tvarohu. Za stálého míchání probublávejte 1-2 minuty, dokud nevznikne hladká hmota. Uchovávejte při pokojové teplotě.

KROK 4
Při podávání každý pudink opatrně uvolněte z formy tak, že příborovým nožem přejedete po okraji. Vyklopte na servírovací talíře a navrch dejte lžíci citronové omáčky. Jezte s kopečkem crème fraîche nebo jogurtu.