Příprava: 25 minut

Vaření: 1 hod.

Snadné

Podává se 10 porcí

Spojte oříškovou chuť marcipánu s bohatým čokoládovým dortem a připravte si dokonalé velikonoční pohoštění. Tento snadný recept je ideální pro pečení s dětmi.

Sdílet na facebooku

Složení

165 g slaného másla, změklého, plus další na plechovku
moučkový cukr na posypání
350 g marcipánu
100 g moučkového cukru
60 g tmavě hnědého měkkého cukru
3 velká vejce
200 g hladké mouky
½ lžičky prášku do pečiva
½ lžičky mandlového extraktu
75 ml mléka
3 lžíce kakaového prášku
50 g kousků hořké čokolády
Na ganache
180 ml dvojité smetany
140 g hořké čokolády nasekané nadrobno
1 lžíce zlatého sirupu
1 lžička mandlového extraktu

Postup

KROK 1
Troubu předehřejte na 180C/160C s ventilátorem/plyn 4. Formu na 1 kg bochníku (naše forma měla rozměry 14 x 24 x 7 cm) vymažte máslem a vyložte dlouhým pruhem pergamenu na pečení. Povrch lehce poprašte moučkovým cukrem a rozválejte marcipán na obdélník o tloušťce 1 cm a pak ho rozkrojte tak, aby byl o něco menší než dno formy.

KROK 2
Máslo a oba cukry vyšlehejte ve velké míse elektrickým šlehačem do světlé a nadýchané pěny. Vejce, mouku, prášek do pečiva, mandlový extrakt, mléko a kakaový prášek zašlehejte dohladka. Vmíchejte čokoládové lupínky a seškrábejte stěny mísy, aby se vše spojilo.

KROK 3
Polovinu těsta nalijte do formy. Navrch dejte obdélník marcipánu, pak nalijte zbývající těsto a povrch uhlaďte. Pečte 1 hodinu až 1 hodinu a 15 minut, dokud těsto nezezlátne, nevyroste a špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá. Nechte zcela vychladnout ve formě.

KROK 4
Pro přípravu ganache přiveďte smetanu k varu v malé pánvi. Mezitím dejte hořkou čokoládu, zlatý sirup a mandlový extrakt do žáruvzdorné misky. Jakmile se smetana začne vařit, nalijte ji na čokoládovou směs a nechte 2 minuty odležet, aby se rozpustil. Vyšlehejte do hladka, pak nechte 5 minut vychladnout a mírně zhoustnout. Dort přelijte ganache a nakrájejte na plátky, které budete podávat.