Příprava: 40 minut

Vaření: 20 minut
plus dokazování

Více úsilí

Dělá 16-18

Upečte si tyto báječné skořicové závitky jako snídani nebo sladkou pochoutku na cesty. Vyžadují trochu úsilí, ale stojí za to.

Složení

275 g plnotučného mléka
40 g nesoleného másla nakrájeného na kostičky
500 g bílé hladké mouky plus další na poprášení
7 g sušeného aktivního droždí
50 g moučkového cukru
1 malé vejce plus 1 rozšlehané vejce na polevu
Na náplň
75 g rozpuštěného másla
150 g moučkového cukru
3 lžičky mleté skořice
Na polevu
50 g moučkového cukru
1 lžička mleté skořice

Postup

KROK 1
Mléko a máslo zahřívejte v malé pánvi, dokud se máslo nerozpustí. Nechte mírně vychladnout – mléko by mělo být teplé, ne horké. Do velké mísy dejte mouku se špetkou soli na jedné straně mísy. Do mouky na druhé straně mísy přidejte droždí tak, aby se nedotýkalo soli. Přisypte cukr a vše promíchejte.

KROK 2
Postupně přilévejte teplé mléko do suchých přísad a míchejte rukama, dokud nevznikne poměrně lepivé těsto. Možná nebudete potřebovat všechno mléko. Přidejte vejce a pokračujte v práci, dokud se nespojí.

KROK 3
Povrch lehce poprašte moukou a vyklopte těsto. Bude poměrně mokré – čím více ho budete hníst, tím bude snazší. Hněťte asi 10 minut, dokud nezískáte hladké těsto. Dejte ho do lehce pomoučené mísy kynout na 1 hodinu nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem.

KROK 4
Na náplň smíchejte rozpuštěné máslo, cukr a skořici, až získáte hladkou hmotu. Odstavte.

KROK 5
Těsto rozválejte na lehce pomoučeném povrchu na obdélník o rozměrech přibližně 30 x 40 cm. Náplň rozetřete pomocí paletového nože, dokud těsto není zcela pokryto.

KROK 6
Přeložte těsto na šířku napůl a nakrájejte ho na 16-18 proužků po nejkratší straně. Oba konce každého pruhu stočte v opačném směru, až vznikne spirálovitý tvar. Jeden konec držte v ruce a zbytek těsta kolem něj omotejte a přetáhněte, přičemž konce přitiskněte ke dnu buchty, aby se během pečení nerozmotávaly.

KROK 7
Položte na dva vyložené plechy vzdálené od sebe 5 cm. Nechte 30-45 minut kynout, dokud mírně nevykyne. Troubu předehřejte na 190C/170C s ventilátorem/plyn 5. Vrchní část buchet potřete trochou vejce a pečte 18-20 minut dozlatova. Nebojte se, pokud se na povrchu objeví trocha skořicového másla.

KROK 8
Na polevu smíchejte cukr a skořici. Ještě teplé buchty obalte v cukru a ihned snězte.