Příprava: 45 minut

Vaření: 45 minut
Plus 2 hodiny kynutí

Více úsilí

Podává se 8

Tento úžasný dezert z třešní a marcipánu podávejte teplý se sraženou smetanou nebo crème fraîche. Zbytky lze ohřát jako snídaňové pečivo.

Složení

100 g sušených višní
4 lžíce trnkového ginu nebo portského (nebo višňového džusu)
2 lžíce višňového džemu
200 g marcipánu (nejlépe ve tvaru špalíčku)
1 rozšlehané vejce
2 lžíce cukru demerara

Na těsto

250 ml mléka
2 lžíce obyčejného jogurtu
1 lžička droždí pro snadné pečení
1 polévková lžíce zlatého cukru krupice
1 velké vejce
500 g hladké mouky plus další na poprášení
75 g změklého másla a další na vymazání formy

Budete potřebovat
7cm kulaté vykrajovátko

Postup

KROK 1
Nejprve vypracujte těsto. Všechny ingredience a špetku soli vložte do mixéru a mixujte na nízkém stupni. Když se vytvoří těsto, několik minut ho hněťte a poté přikryjte vlhkou utěrkou. Nechte ho přes noc nebo alespoň 8 hodin na chladném místě. Pokud chcete proces urychlit, hněťte těsto asi 10 minut, dokud nezískáte hladké a poddajné těsto, pak ho přikryjte a nechte 1 hodinu kynout.

KROK 2
Višně vložte do hrnce s trnkovým ginem a višňovým džemem a přiveďte k varu. Nechte vychladnout. Marcipán nakrájejte na 36 tenkých plátků.

KROK 3
Vymažte máslem 24cm koláčovou mísu se šikmými stěnami nebo mělkou dortovou formu. Na lehce pomoučeném povrchu rozdělte těsto na čtyři části a každou velmi krátce prohněťte. Nepoužívané části nechte zakryté a jednu po druhé rozválejte na tloušťku asi 4 mm. Vykrajujte kolečka pomocí 7cm vykrajovátka. Všechny odřezky si uschovejte pro případ, že byste je potřebovali znovu vyválet. Budete potřebovat 30-36 koleček.

KROK 4
Na každé kolečko těsta položte kousek marcipánu a přidejte malou lžičku třešňové směsi. Přeložte kolečka na polovinu a poté spojte oba cípy k sobě jako koláček štěstí. Urovnejte je do formy kolem okrajů špičkami dovnitř. Vytvořte druhé, menší kolečko a nakonec naplňte střed. Přikryjte máslem potřenou potravinářskou fólií a nechte 1 hodinu odležet.

KROK 5
Rozehřejte troubu na 180C/160C s ventilátorem/plyn 4. Potřete horní část těsta vejcem a posypte cukrem. Pečeme 35-40 minut (pokud těsto příliš zhnědne, troubu ztlumíme). Nechte trochu vychladnout a jezte teplé. Po upečení lze zmrazit na 2 měsíce. Zabalte do fólie a ohřejte zmražené v troubě.