Pojďme společně upéct tento vysoký a sladký dort! Je mimořádně laskavý. Jeho dokonalé struktuře a jemné chuti podlehnete. Těsto se tvaruje z mouky a rýžové mouky. Díky jogurtu a mascarpone je velmi sladký. Pokud hledáte jednoduchý, ale přesto znamenitý nápad na moučník, pak je vám k dispozici. Tento koláč s mascarpone a jogurtem dokonale splní vaše očekávání.

Příprava: 15 minut
Pečení: 45 minut
Počet porcí: 1 500: 12

Složení:

200 g mouky
50 g rýžové mouky
250 g mascarpone (nebo čerstvé, dobře vysušené ricotty)
150 g nízkotučného jogurtu (bílého)
3 vejce
170 g cukru
80 g oleje (slunečnicového nebo kukuřičného)
1 sáček prášku do pečiva
1 špetka soli
Bio citrusová kůra (nastrouhaná)
Práškový cukr

Příprava:

Jak připravit koláč s mascarpone a jogurtem?

Do mísy mixéru nasypeme cukr, vejce a mascarpone. Šlehejte asi 5 minut. Za stálého míchání surovin přidejte jogurt a olej. V míse smíchejte mouku, droždí a citrusovou kůru. Postupně je lžící přidávejte do těsta.

Zatímco čekáte, až se ingredience dobře promíchají, zapněte troubu na 170° ve statické funkci. Vymažte a vysypte moukou formu na koblihy o průměru 22 cm.

Jakmile trouba dosáhne ideální teploty, nalijte těsto do formy a vložte ji do trouby na mřížku umístěnou ve střední části.

Pečte přibližně 45 až 50 minut. Po prvních 20 minutách pečení si připravte plát alobalu, kterým přikryjete vrchní část koláče, aby příliš neztmavl. Téměř na konci pečení proveďte test párátkem, abyste posoudili ideální propečení. Posledních 10 minut přesuňte gril do spodní části trouby.

Vyjměte ho z trouby a nechte vychladnout, než ho rozbalíte na servírovací talíř. Koláč s mascarpone a jogurtem posypte moučkovým cukrem.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)