Příprava: 40 minut
Vaření:1 hodina a 30 minut
Plus doba chlazení
Snadné
Nakrájíme na 10 plátků

Hustý, tmavý a ďábelsky lahodný koláč, který bude pryč dřív, než se nadějete.

Složení

1 sevillský pomeranč
trochu rozpuštěného másla na vymazání
100 g obyčejné čokolády nalámané na kousky
3 vejce
280 g moučkového cukru
240 ml slunečnicového oleje
25 g kakaového prášku
250 g hladké mouky
1½ lžičky prášku do pečiva
pomerančová kandovaná kůra, na ozdobu
Na čokoládovou ganache
200 g obyčejné čokolády nalámané na kousky
225 ml dvojité smetany

Postup

KROK 1
Pomeranč propíchněte špejlí (skrz). Vařte ve vroucí vodě 30 minut do změknutí. Celý pomeranč rozšlehejte v kuchyňském robotu do hladka; nechte vychladnout.

KROK 2
Předehřejte troubu na 180 °C/plyn 4/ventilátor 160 °C. Vymažte a vyložte dno 23cm/9palcové kulaté dortové formy. Čokoládu rozpusťte v žáruvzdorné misce postavené nad hrncem s vroucí vodou nebo v mikrovlnné troubě po dobu 2 minut na nejvyšší stupeň, po 1 minutě promíchejte. Nechte vychladnout.

KROK 3
Ve velké míse lehce vyšlehejte vejce, cukr a olej. Postupně zašlehejte pomerančové pyré, zbavte ho jadérek a vmíchejte vychladlou rozpuštěnou čokoládu. Přisypte kakao, mouku a prášek do pečiva. Dobře promíchejte a nalijte do formy. Pečte ve středu trouby 55 minut nebo dokud koláč po lehkém stlačení uprostřed nepovzbudí. (Po 45 minutách ho zkontrolujte a v případě, že příliš hnědne, přikryjte fólií.) Nechte ho 10 minut vychladnout ve formě a poté ho vyklopte na mřížku, aby zcela vychladl.

KROK 4
Připravte čokoládovou ganache: čokoládu dejte do žáruvzdorné misky. Smetanu přiveďte k varu a nalijte ji na čokoládu. Nechte 2 minuty odstát a poté míchejte, dokud nevznikne hladká hmota. Odstavte, dokud neztuhne natolik, aby se dala rozetřít na dort – až 1,5 hodiny.

KROK 5
Přeneste dort na servírovací talíř. Pomocí nože na paletu rozetřete ganache po povrchu. Ozdobte proužky kandované pomerančové kůry.