Doba přípravy: 30 minut
Doba vaření: 30 minut
Plus chlazení
Easy
Pro 12 až 14 osob

Potřebujete rychle připravit dort na oslavu? Tento úžasný karamelový dort je připraven rychle a používá suroviny zakoupené v obchodě.

Složení

225 g změklého osoleného másla a další na plechovky
125 g zlatého cukru krupice
100 g světle hnědého měkkého cukru
1 lžička vanilkového extraktu
4 velká vejce
225 g autolyzované mouky
2 lžíce mléka
karamelové, čokoládové nebo karamelové kousky na ozdobu.

Na polevu

200 g slaného změklého másla
400 g moučkového cukru (zlatý moučkový cukr, pokud ho seženete – získá zlatavou barvu a karamelovou chuť).
70 g karamelové omáčky, dulce de leche nebo karamelové pomazánky plus 3 polévkové lžíce na podávání

Metoda

KROK 1
Troubu předehřejte na 180 °C/160 °C (ventilátor/plyn 4). Vymažte máslem dvě 20cm pružinové formy a dno vyložte pečicím papírem.

KROK 2
Máslo a oba cukry šlehejte v míse elektrickým šlehačem několik minut, dokud nezesvětlají barvu a nejsou nadýchané. Přidejte vanilku a vejce, jedno po druhém, mezi každým vejcem přidejte lžíci mouky a zašlehejte. Přidejte zbývající mouku a mléko. Koláče rozdělte do formy a pečte 25-30 minut, dokud nejsou zlatavě hnědé, po stlačení pruží a špejle po zapíchnutí do středu nevyjde čistá. Nechte je několik minut vychladnout, pak je vyjměte a nechte zcela vychladnout na mřížce.

KROK 3
Mezitím dejte máslo a moučkový cukr do mísy a několik minut šlehejte, dokud nebude směs lehká a vzdušná. Krátce zašlehejte karamel a v případě potřeby přidejte 1 lžíci vroucí vody, aby se uvolnil. Před sestavením houbiček je dejte stranou, dokud úplně nevychladnou, jinak se poleva rozpustí.

KROK 4
Polovinu polevy použijte na překrytí koláčů a zbytek rozetřete na povrch a uhlaďte nožem nebo hřbetem lžíce. Nechte v chladu, dokud nebudete připraveni k podávání. Pokapejte dalšími třemi lžícemi omáčky (pokud je trochu tvrdá, ohřejte ji krátce v mikrovlnné troubě), nechte ji trochu stékat po stranách, pokud chcete, a posypte karamelem, čokoládou nebo dalšími ingrediencemi a podávejte. Jedlé třpytky, narozeninové svíčky nebo prskavky nejsou povinné.

VYZKOUŠEJTE COCOA
Milovníci čokolády mohou do těsta přidat 3 lžíce kakaa a místo karamelu polít rozpuštěnou vychlazenou čokoládou. Podle toho, pro koho dort připravujete, ho můžete také ozdobit nasekanými ořechy, posypem nebo jedlými květy.