Příprava: 30 minut
Vaření:2 hodiny a 30 minut
plus namáčení přes noc
Více úsilí
Podává se 10-12 osob

Oslavte Velikonoce jarním sezónním pečením. Tento klasický koláč je plný sušeného ovoce a koření a posypaný marcipánem.

Složení

225 g sultánek
100 g rybízu
50 g smíšené kůry
2 citrony, 1 odšťavněný a 2 zbavené kůry
50 ml pomerančové šťávy
50 ml brandy (volitelně)
225 g změklého másla
225 g světlého cukru muscovado
4 středně velká vejce
225 g hladké mouky
100 g třešní glacé, rozčtvrcených na čtvrtiny
2 lžičky směsi koření
Na polevu
500 g žlutého marcipánu
1 lžíce meruňkového džemu

Postup

KROK 1
Sultánky, rybíz a kůru dejte do mísy s citronovou a pomerančovou šťávou a případně s brandy. Dobře promíchejte, přikryjte a nechte přes noc namočené.

KROK 2
Troubu předehřejte na 150C/130C s ventilátorem/plyn 2. Dno a boky 20cm kulaté dortové formy vyložte pergamenem na pečení.

KROK 3
K namočenému ovoci přidejte ostatní ingredience na koláč a promíchejte, dokud se dobře nespojí. Polovinu této směsi dejte lžící na dno dortové formy a vyrovnejte ji tak, aby byla co nejrovnější. Třetinu marcipánu rozválejte na kruh o průměru 20 cm a položte ho na vrchní část. Opatrně přidejte zbytek směsi a povrch opět zarovnejte.

KROK 4
Pečte přibližně 2,5 hodiny, dokud není hmota hnědá, dobře vykynutá a pevná na dotek. Kovová špejle by měla po zapíchnutí vyjít čistá. Nechte 20 minut vychladnout ve formě a poté vyklopte na mřížku.

KROK 5
Zahřejte meruňkový džem v malém kastrůlku a potřete jím vrchní část dortu. Polovinu zbývajícího marcipánu rozválejte na velikost horní části dortu. Pevně ho přitlačte a palcem zatlačte okraje dolů, aby se po stranách zmačkaly.

KROK 6
Ze zbytku marcipánu vyválíme 11 kuliček (ty představují apoštoly). Kuličky rovnoměrně položte na vrchol dortu do kruhu a přilepte je trochou marmelády. Vrchní část dortu jemně zapálíme hořákem, dokud kuličky nezískají lehce zlatavou barvu, případně celý dort vložíme pod rozpálený gril, dokud marcipán nezíská lehce zlatavou barvu.