Kokosovo-citronový dort je lahodně ochucený. Zamilujete si jeho rozplývající se konzistenci a jedinečnou chuť. Příprava tohoto zázraku je hotová za pouhých deset minut. Pečení trvá 40 minut. Neodolatelná vůně se bude šířit celou kuchyní. Budete uchváceni dobrotou tohoto dortu. Zjistěte, jak ho v několika jednoduchých krocích vytvarovat, a vychutnejte si každé sousto tohoto báječného moučníku!

Příprava: Vychutnejte si koláč, který se vám bude líbit: Příprava: 10 minut
Pečení: 40 minut
Počet porcí: 3: 9

Složení:

Složení: 45 g mouky
100 g cukru
50 g másla
190 ml crème fraîche
50 g strouhaného kokosu
2 vejce
30 ml citronové šťávy
Kůra z poloviny citronu
½ lžičky prášku do pečiva
1 sáček vanilkového cukru
Práškový cukr

Příprava: Vychutnejte si cukrovou polevu a cukr:

Jak připravit citronovo-kokosový dort?
Nejprve rozbijte vejce do mísy a šlehejte, dokud směs nebude světlá a nadýchaná. Přidejte prosátou mouku, prášek do pečiva a vanilku. Dobře promíchejte. Za stálého šlehání přidejte kokosovou moučku, rozehřáté rozpuštěné máslo, nešlehanou smetanu, citronovou šťávu a kůru.

Směs nalijte do čtvercové formy o průměru 18 cm vyložené pergamenovým papírem. Pečeme ve statické troubě vyhřáté na 160 °C asi 40 minut. Před vyjmutím dortu z trouby proveďte test párátky. V tomto případě by měl být trochu vlhký. Citronovo-kokosový koláč nechte vychladnout. Posypeme moučkovým cukrem a dáme do chladničky. Půl hodiny před podáváním koláč vyjměte.