Doba přípravy a vaření
Příprava:15 minut
Vaření:1 hodina a 10 minut
Snadné
Servíruje se 8 – 10 porcí

Vychutnejte si kokosovou chuť tohoto nádherného banánového chleba, která pochází z kokosového oleje a kokosového jogurtu. Vyzkoušejte plátek opečený k snídani nebo pozdní snídani s plátky banánu.

Složení

125 g kokosového oleje nebo másla plus další na plechovku
2 velké velmi zralé banány
3 středně velká vejce
125 g zlatého cukru krupice
2 lžíce kokosového jogurtu nebo přírodního jogurtu plus další na podávání
200 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
semínka z 12 kardamomových lusků, rozdrcená

Postup

KROK 1
Troubu předehřejte na 160C/140C s ventilátorem/plyn 3. Formu na 900g bochník vymažte máslem a vyložte dlouhým pruhem pergamenu na pečení. Na pánvi nebo v mikrovlnné troubě rozpusťte kokosový olej nebo máslo. Rozmačkejte banány a přidejte olej nebo máslo, vejce, cukr a jogurt.

KROK 2
V míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, drcený kardamom a špetku soli. Přidejte mokré přísady a vyšlehejte do hladkého těsta. Nalijte do formy a pečte 1 hodinu a 10 minut, dokud těsto nezezlátne a nevykyne. Do středu koláče zapíchněte špejli, abyste se ujistili, že je upečený – mělo by z něj vypadnout několik drobků, ale žádná mokrá směs. V případě potřeby vraťte koláč na dalších 5-10 minut do trouby, znovu jej zkontrolujte a pokračujte, dokud nebude upečený. Podávejte mírně teplý. Po vychladnutí vydrží ve formě až pět dní.