Doba přípravy a vaření
Příprava:30 minut
Vaření:15 min.
plus chlazení
Snadné
Připraví se 10-12

Připravte si tyto snadné kokosové makronky jen z několika málo ingrediencí. Tyto klasické pečivo je ideální pro naplnění formy na sušenky nebo pro vychutnání s šálkem čaje.

Složení

2 vejce, pouze bílky
80 g moučkového cukru
150 g sušeného kokosu
1 lžička vanilkové pasty
90 g hořké čokolády

Postup

KROK 1
Bílky a moučkový cukr šlehejte ve velké míse 2-3 minuty, dokud se nerozpustí a cukr nezpění. Přidejte kokos, špetku soli a vanilku a míchejte, dokud se nespojí. Nechte 10 minut odstát.

KROK 2
Troubu předehřejte na 170C/150C s ventilátorem/plyn 3½. Plech vyložte pergamenem na pečení. Naberte lžičkou směs a vyválejte z ní kompaktní kuličky, které pak rozložte na připravený plech. Pečte 10-12 minut dozlatova.

KROK 3
Nechte na plechu zcela vychladnout. Čokoládu rozpustíme v žáruvzdorné misce nad hrncem s vroucí vodou, přičemž dbáme na to, aby se miska nedotýkala vody, nebo v krátkých 20sekundových dávkách v mikrovlnné troubě. Rozpuštěnou čokoládu vyklopte do malé misky, ponořte do ní spodní část každé vychladlé makronky a setřete přebytečnou čokoládu. Uložíme je na pečicí papír čokoládovou stranou nahoru a dáme na 20 minut do lednice nebo dokud neztuhnou. Zbylou rozpuštěnou čokoládu můžete použít na cikcaky na povrchu, pokud chcete, a nechat ztuhnout.