Doba přípravy a vaření

Příprava:10 minut
Vaření:10 min.
Snadné
Podáváme 4

Vychutnejte si naše medové, sezamové a pomerančové královské krevety jako součást čínské hostiny, kterou si zamiluje celá rodina. Doplňte jarní cibulkou a podávejte s rýží

Složení

2 lžičky sezamového oleje
1 velký pomeranč, zbavený kůry a šťávy
3 lžíce medu
2 lžíce sójové omáčky s nízkým obsahem soli
1 polévková lžíce rýžového octa
3 lžíce kukuřičné mouky
2 lžíce sezamových semínek
štědrá špetka čínského pětikorení v prášku
300 g syrových královských krevet
3 lžíce slunečnicového nebo rostlinného oleje
1 stroužek česneku nakrájený na tenké plátky
2 jarní cibulky, nakrájené na plátky
200 g dlouhozrnné rýže, vařené, k podávání

Postup

KROK 1
V misce smíchejte olej, pomerančovou kůru a šťávu, med, sóju a ocet, v další misce pak smíchejte kukuřičnou mouku, sezamová semínka, pětinásobné koření a špetku soli. Malým nožem přejeďte po hřbetu každé krevety, aby se při vaření roztáhly a pomohly k sobě přichytit více omáčky.

KROK 2
Krevety promíchejte s kukuřičnou moukou. Ve velké pánvi wok nebo na pánvi rozehřejte olej. Když je velmi horký, přidejte česnek. Sviťte 10 sekund, ale nenechte ho zhnědnout. Přidejte krevety a zbytky mouky a semínek, které zůstaly v misce. Smažte několik minut na prudkém ohni, dokud krevety nezrůžoví a sezamová semínka nezezlátnou. Krevety vyklopte na talíř a do pánve wok nalijte směs omáček. Několik minut bublejte, dokud nezhoustne. Přidejte krevety zpět do pánve wok a promíchejte, aby se omáčka obalily. Ještě 30 sekund je prohřívejte. Posypte jarní cibulkou a podávejte s rýží.