Příprava: 15 minut
Vaření:8 min.
plus odkapávání
Easy
Dělá 6-8

Využijte nadbytek cuket díky těmto snadným a rychlým lívancům s halloumi a sezamovými semínky. Podávejte s lahodnou chilli medovou polevou.

Složení

2 středně velké cukety, nastrouhané
½ lžičky mořské soli , plus další na podávání
30 g hladké mouky
20 g rýžové nebo kukuřičné mouky
2 lžíce opražených sezamových semínek
¼ lžičky mletého bílého pepře
2 lžičky lístků máty, jemně nasekané
80 g halloumi , nastrouhaného
2 velká vejce
2 jarní cibulky , jemně nakrájené
rostlinný olej na smažení
Na chilli medovou polevu
2 lžíce medu
½ lžičky pul biber nebo jiných chilli vloček
2 citrony , zbavené kůry

Postup

KROK 1
Pro přípravu chilli medové polevy zahřejte med, 2 lžíce vody, chilli vločky a citronovou kůru na malé pánvi, dokud nezačnou bublat a nevznikne sirup, asi 3 minuty. Cukety vložte do síta a posypte je solí. Nechte je 30 minut okapat a poté z nich rukama vymačkejte tekutinu – chcete je mít co nejsušší.

KROK 2
V míse smíchejte mouku, sezamová semínka a pepř. Přidejte mátu, halloumi a cuketu a lehce promíchejte. Rozklepněte vejce a vidličkou je spolu s jarní cibulkou vmíchejte do směsi. Míchejte, dokud nevznikne husté těsto.

KROK 3
Ve velké nepřilnavé pánvi s těžkým dnem rozehřejte 1 lžíci oleje a otáčejte, aby se pokryl dno. Přidejte 2 vrchovaté polévkové lžíce těsta na každou lívanec, zploštěte je stěrkou a smažte několik minut dozlatova. Obraťte je, přitlačte stěrkou a smažte dalších několik minut, dokud nejsou zlatavé a propečené. Osušte je na kuchyňském papíře a dochuťte několika vločkami mořské soli. Při podávání je pokapejte chilli medem.