Šunkové a sýrové závitky

Doba přípravy: 20 minut Vaření
Doba přípravy: 20 minut
Výtěžnost: 24 rolek 1x
Předkrm Postup: Vezměte si rohlíky a pečte je: Kuchyně: Pečeme v troubě: Americký

Popis

Rolky se šunkou a sýrem jsou měkké a mazlavé rolky ve stylu pizzy – ideální občerstvení na večírek. Tyto šunkové závitky jsou tím nejlepším receptem na předkrm nebo svačinu po škole. Tyto závitky jsou vyrobené z listového těsta, mozzerelly, pizzové omáčky a šunky a jsou plné teplé sýrové dobroty!

Složení

1 balení listového těsta o hmotnosti 17,5 oz (2 pláty) zakoupené v obchodě (rozmražené, ale ještě chladné)
1/2 šálku pizza omáčky
12 plátků šunky
1-1 1/2 šálku strouhaného sýra (mozzarella)
2 lžíce olivového oleje
1 lžička sušené bazalky nebo oregana ( můžete kombinovat obojí)
2 lžíce strouhaného parmezánu

Pokyny:

1. Předehřejte troubu na 400 F a vyložte dva velké plechy silikonovou podložkou na pečení nebo pergamenovým papírem a dejte je stranou.

2. Položte plát rozmraženého listového těsta na pečicí papír poprášený moukou a rozválejte ho na obdélník o rozměrech přibližně 8 × 12 palců (rozměr se může lišit v závislosti na použité značce těsta) Měl by být rozválený na tenko, ale ne příliš, jinak nebude schopen udržet náplň.

3. Rozetřete tenkou vrstvu pizzové omáčky, na ni naaranžujte plátky šunky a posypte je strouhaným sýrem (nepřehánějte, jinak se vám těsto nepodaří srolovat do úhledného špalíku, před pečením můžete na každý plátek přidat ještě sýr).

4. Těsto pevně srolujte jako skořicovou buchtu s pečicím papírem již pod těstem (nadzvedněte okraj pečicího papíru a srolujte). Postup opakujte s druhým plátem listového těsta a druhou polovinou náplně.

5. Rohlíčky můžete položit na 1 připravený plech a dát na 10 minut do mrazáku , budou se lépe krájet, nebo je můžete krájet ihned.

6. Nakrájejte roládu na plátky široké přibližně 1 palec a položte je na plech, přičemž od sebe udržujte vzdálenost 2 palce (při krájení se plátky rolády zploští a ztratí tvar, ale pomocí prstu je po položení na plech vytvarujte zpět do kruhu).

7. Smíchejte olivový olej s bazalkou nebo oreganem a potřete jím vršky a okraje každého plátku, poté posypte parmazánem.

8. Pečeme v předehřáté troubě asi 15-20 minut (dokud nejsou okraje zlatohnědé).
9. Nechte je 5-10 minut vychladnout na plechu (pokud se spodek trochu lepí, podložte každý plátek tenkým nožem a přeneste je na servírovací talíř).

10. Pokud je chcete udělat dopředu a uchovat v mrazáku, zabalte je do fólie. Až je budete chtít upéct, vyjměte je na 15 minut z mrazáku, než je nakrájíte na plátky, a pak je nechte ještě 15 minut při pokojové teplotě, aby se před pečením úplně rozmrazily (potřete je olejem, posypte parmazánem a upečte).