YIELDS:
6

ČAS PŘÍPRAVY:
2 HODINY 0 MINUT

CELKOVÝ ČAS:
3 HODINY 0 MINUT

SUROVINY

NÁPLŇ
1 1/2 lžíce kukuřičného škrobu
1 1/2 lžíce vody o pokojové teplotě
12 oz. sáček mražených třešní (nebo 1/4 šálku čerstvých třešní, zbavených pecky a stopek)
1/2 hrnku krystalového cukru
1 lžička čerstvé citronové šťávy
1/8 lžičky soli
1 lžička vanilkového extraktu

KŘEHKÉ

1 krabice (2 listy) mraženého listového těsta, rozmrazeného přes noc v lednici.
1 velké vejce, rozšlehané
2 lžíce mléka
hrubý cukr na ozdobu

NÁVOD

1. Připravte náplň: V malé misce smíchejte kukuřičný škrob s vodou, dokud se nespojí a nezmlékne, a dejte stranou. Ve středně velkém hrnci smíchejte třešně, cukr, citronovou šťávu a sůl. Za občasného míchání gumovou stěrkou nebo dřevěnou lžící vařte na mírném ohni, dokud třešně nezačnou pouštět šťávu, 4 až 6 minut. Vmíchejte směs kukuřičného škrobu a za častého míchání přiveďte k varu. Po dosažení varu stáhněte z ohně a vmíchejte vanilkový extrakt. Nechte zcela vychladnout.

2. Velký plech vyložte pergamenovým papírem nebo silikonovou podložkou na pečení. Na lehce pomoučeném povrchu rozválejte jeden plát listového těsta. Pomocí nože na pizzu nebo ostrého nože rozkrojte list na 6 obdélníků (polovina bude spodní těsto koláče, druhá polovina bude horní). Přeneste 3 spodní obdélníky na připravený plech. (Ujistěte se, že je tam místo pro všech 6 koláčů; pokud ne, použijte druhý plech.) V malé misce smíchejte rozšlehané vejce a mléko. Pomocí štětce na pečivo potřete okraje spodních obdélníků vaječnou hmotou. Na každý ze tří spodních obdélníků dejte 3 lžíce vychladlé třešňové směsi. Na třešňovou náplň položte horní obdélníky a co nejlépe zarovnejte okraje. Okraje zmačkejte vidličkou, aby se uzavřely. Celý tento krok zopakujte s druhým plátem těsta, abyste měli celkem 6 koláčů.

3. Vrchní části koláčů potřete vejcem a posypte hrubým cukrem. Koláče nechte alespoň 25 minut chladit v chladničce.

4. Během posledních několika minut chlazení předehřejte troubu na 375 °C.

5. Pečeme koláče z těsta, přičemž plech jednou nebo dvakrát otočíme, dokud vršky nezezlátnou, 30 až 35 minut. Nechte vychladnout na plechu, dokud nebudete připraveni k podávání. Každý zbytek koláče pevně zabalte do plastové fólie a uložte do chladničky až na 5 dní.