Víme, víme, že sýr ve sladké ranní housce nezní dobře. Ale věřte nám, opravdu to funguje. A ne, sýr není cítit! Sýr jsme do tohoto receptu (a některých dalších sladkých keto výmyslů) dali jen proto, že keto dezerty mohou být náročné, protože nemůžete použít mouku. Milujeme mandlovou mouku, ale na rozdíl od tradičních pšeničných mouk se v ní nikdy nevytvoří lepek. Vývoj lepku pomáhá vytvořit vzdušné těsto, které je žvýkavé tím správným způsobem.

Elastická mozzarella pomáhá přidat trochu nadýchaného žvýkání, takže nejsou úplně drobivé. Konečným výsledkem je hříšně lahodná a skořicová roláda, která nemá co dělat s keto.

Udělali jste tento recept? Napište nám do komentářů níže, jak se vám povedla!

JÍDLA: VEZMĚTE SI NA STAROST, JAK SE VÁM BUDE CHUTNAT: 1 DOZEN

ČAS PŘÍPRAVY: 0 HODIN 10 MINUT

CELKOVÝ ČAS: 10 MIN: 1 HODINA 20 MINUT

SUROVINY

NA ROLÁDU
2 c jemně mleté mandlové mouky
2 lžíce kokosové mouky
1/4 lžíce keto-friendly cukru (např. Swerve)
1 polévková lžíce bezlepkového prášku do pečiva
2 velká vejce
2 lžičky čistého vanilkového extraktu
2 c. strouhané mozzarelly
4 oz. smetanového sýra
3 polévkové lžíce rozpuštěného másla, rozdělené, plus další na potření
1/3 lžíce hnědého cukru vhodného pro keto (např. Swerve)
1 polévková lžíce mleté skořice
NA POLÉVKU
3 oz. smetanového sýra
2 polévkové lžíce tučné smetany
2 lžíce keto-friendly cukru v prášku (například Swerve)

NÁVOD

1. Připravte si rohlíky: Ve velké míse prošlehejte mandlovou mouku, kokosovou mouku, granulovaný cukr Swerve a prášek do pečiva, dokud se nespojí. V jiné míse vyšlehejte vejce s vanilkou.
2. Ve střední misce vhodné do mikrovlnné trouby ohřejte v mikrovlnné troubě mozzarellu a smetanový sýr za stálého míchání každých 30 sekund, dokud se nerozpustí, asi 90 sekund. Přidejte vaječnou směs a směs roztaveného sýra do suché směsi a hněťte, dokud se dobře nespojí.
3. Pracovní plochu vyložte pergamenovým papírem a těsto na něj vyklopte. Na něj položte další pergamen a rozválejte, až vznikne obdélník o rozměrech 16 × 10 cm. Těsto potřete 2 lžícemi rozpuštěného másla a posypte hnědým cukrem Swerve a skořicí.
4. Předehřejte troubu na 375°. Kovovou formu o rozměrech 8″-x-8″ palců vyložte pergamenovým papírem a potřete máslem. Začněte od delšího konce a rozválejte těsto do tvaru špalíku. Nechte ho 10 minut vychladnout.
5. Nakrájejte špalek na 12 stejných kousků a naaranžujte je do připravené zapékací misky. Vrcholky rohlíků potřete zbývající 1 lžící rozpuštěného másla.
6. Pečte, dokud rohlíky nezezlátnou, přibližně 30 minut. Nechte mírně vychladnout.
7. Mezitím připravte polevu: Ve středně velké žáruvzdorné misce rozpusťte smetanový sýr. Do hladké hmoty zašlehejte smetanu a Swerve.
8. Teplé rohlíčky před podáváním pokapejte polevou.