Jednou z věcí, které se objevují v jídle, které připravuji, jsou ingredience, které jsou klasifikovány jako “smradlavé”. Vzpomeňte si na durian (ano, v minulém díle jsme z něj dělali koláč), sýr limburger nebo rybí omáčku. Jsem tu, abych vám ukázal, že tyto funčkní, často často nepochopené ingredience jsou klíčem k opravdu chutným jídlům. Vstupte: Padaek!

Tato přísada je mému srdci blízká – a trvalo mi, než jsem ji jako dítě docenil. Padaek je vlastně starší bratr rybí omáčky; je fermentovaný a vyrábí se ze sladkovodních ryb, lepkavé rýže a soli, které se nechávají kvasit nejméně šest měsíců, ale někteří lidé je nechávají kvasit i roky. (Čím déle kvasí, tím má lepší chuť… někteří lidé ji mohou kvasit 25 LET.) Abych vám ukázala, že padaek se dá použít téměř do všeho; zkombinuji ho s jídlem, které všichni tak rádi nenávidíme: Hot Pockets.

JELÍŠKY: 6
ČAS PŘÍPRAVY: 1: 0 HODIN 10 MINUT
ČAS VAŘENÍ: 10 MIN: 5 HODIN 0 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 5 HODIN 10 MINUT

SUROVINY

NA NÁPLŇ
1 lžíce rostlinného oleje
2 stroužky česneku, mleté
1 malá šalotka, mletá
1/2 libry vepřové klobásy
2 lžíce červené kari pasty
2 polévkové lžíce kuřecího vývaru
1 polévková lžíce padaeku
Košer sůl
Čerstvě mletý černý pepř
1/2 lžíce sýra mozzarella s nízkým obsahem vlhkosti
NA TĚSTO
2 c. hladké mouky
2 1/3 polévkové lžíce krystalového cukru
1 lžička soli
1/2 lžíce teplé vody
1/2 lžíce droždí
1/2 lžičky cukru
1 1/2 lžíce rozpuštěného másla
1/4 hrnku mléka
12 polévkových lžic (2 a 1/2 tyčinky) másla
1 vejce
1 polévková lžíce husté smetany

NÁVOD

NA NÁPLŇ

1. Rozehřejte pánev s olejem a na něm osmahněte česnek a šalotku do průsvitna. Přidejte nakrájené klobásy a vařte 2-4 minuty, dokud nejsou zcela uvařené.

2. Přidejte kari pastu a vařte 30 sekund, poté přidejte kuřecí vývar a dobře promíchejte. Vypněte oheň, přidejte padaek a promíchejte. Odstavíme z ohně a náplň necháme 15 minut vychladnout v mrazáku.

3. Blok sýra nakrájíme na tenké dlouhé proužky.

NA TĚSTO A HORKÉ KAPSY

4. Do mísy nasypeme mouku, cukr, sůl a prošleháme.
Do jiné mísy přidáme vodu, droždí a cukr a necháme 5 min. kynout.

5. Rozpusťte máslo a přidejte mléko. Ujistěte se, že má mléčná směs pokojovou teplotu, pak ji přidejte ke směsi droždí a prošlehejte.

6. Přidejte mokrou směs k suché a promíchejte tyčinkami, poté rukama, dokud nebude směs hladká.

7. Do nové mísy přidejte trochu mouky a vložte do ní těsto, pak ho zabalte do igelitu a nechte 2 hodiny nebo přes noc odpočívat.

8. Máslo vložte mezi pergamenový papír a tlučte, dokud se nerozplácne do čtverce o rozměrech 5 × 5″, pak ho dejte do lednice, dokud nebude těsto hotové.

9. Těsto rozválejte na průměr asi 12″, pak doprostřed položte čtvercové máslo a zploštělou stranu těsta přeložte. Zopakujte to i u dalších tří okrajů.

10. Těsto rozválejte na velký tenký obdélník o rozměrech asi 12″ x 20″ a poté přeložte na 3. Zabalte do fólie a dejte na 45 minut do chladničky a dvakrát opakujte.

11. Pracovní plochu lehce vysypte moukou a těsto rozválejte. Nakrájejte ho na 6 stejných dílů. A uložte do chladničky, dokud nebude náplň vychladlá a hotová.

12. Každý díl rozválíme a necháme 10 minut kynout. (Horká kapsa by měla mít rozměry asi 2,5 x 5,5″) Předehřejte troubu na 350 °C.

13. Odhadněte velikost náplně a poté ji umístěte dovnitř. Pořadí je sýr, maso, sýr.

14. Celým vejcem a smetanou potřete prsty boky a vrchní část. Po stranách je zmačkejte vidličkou a zastrčte pod sebe. A navrch posypeme česnekovým práškem a sušenou bazalkou. Nahoře uděláme špejlí otvory.

15. Pečte 20 minut nebo dozlatova.