Je čas využít své dovednosti při pletení copánků! Chala je bochník obohacený vejcem, který se tradičně plete a je nejkrásnějším způsobem prezentace. Podobně jako brioška je chléb mírně sladký a uvnitř nádherně měkký. Z každého zbylého chleba se dá udělat perfektní krajíc na francouzský toast. Stejně jako u většiny chlebů je chala nejlepší ten den, ale případné zbytky lze po úplném vychladnutí zabalit do igelitu a skladovat při pokojové teplotě. Protože je tento chléb měkký a nemá křupavou nebo tvrdou kůrku, zabalení do igelitu je skvělé. U jakýchkoli křehčích chlebů, jako je například kváskový chléb, bychom doporučovali skladování v papírovém sáčku!

Nemáte stojanový mixér? Žádný problém! Toto těsto můžete zadělat ručně, jen vězte, že má být lepivé. Při hnětení si vydatně vysypte povrch moukou a mírně si navlhčete ruce, aby se vám těsto nelepilo. Snažte se během hnětení nepřidávat příliš mnoho mouky a použijte škrabku na stůl, která vám pomůže těsto zvednout a přeložit.

TĚSTO: TĚSTO JE VELMI DOBRÉ, PROTOŽE SE V NĚM DAJÍ UDĚLAT RŮZNÉ VĚCI: 12 SLOŽEK
ČAS PŘÍPRAVY: 1: 0 HODIN 10 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 10 MIN: 3 HODINY 30 MINUT

SUROVINY

NA TĚSTO

1/2 cm3 vlažné vody
1 (0,25-oz.) balíček aktivního sušeného droždí
1/3 cm3 plus 1 lžička krystalového cukru
4 cm univerzální mouky
2 lžičky kosher soli
1/4 c. rostlinného oleje
3 velká vejce
NA VAJEČNOU KAŠI
1 velké vejce
2 lžičky vody
1 lžička krystalového cukru
mák nebo sezamová semínka (nepovinné)

NÁVOD

1. V malé misce nebo odměrce smíchejte vlažnou vodu, droždí a 1 lžičku cukru. Nechte kvásek odstát, dokud nezpění, asi 5 minut.

2. Do mísy stojanového mixéru vybaveného hákem na těsto přidejte mouku, zbývající ⅓ šálku cukru a sůl a metličkou promíchejte. Přidejte směs droždí, olej a vejce a míchejte na střední rychlosti, dokud se nevytvoří hladké těsto, které se odlepuje od stěn mísy, asi 10 až 15 minut. Těsto bude stále mírně lepivé.

3. Těsto vložte do vymazané mísy a nechte přikryté kynout, dokud se nezdvojnásobí, 1 ½ až 2 hodiny.

4. Velký plech vyložte pergamenovým papírem. Na lehce pomoučeném povrchu vyjměte těsto a rozdělte ho na 3 stejné díly. Každý kousek rozválejte na 20″ dlouhý a asi 1″ široký provaz. Provazy položte na připravený plech, přitiskněte je k sobě a zastrčte pod sebe. V případě potřeby si lehce navlhčete ruce, abyste je mohli přitisknout k sobě.

5. Zapleťte těsto do jednoho dlouhého provazu. Spodní konce přitiskněte k sobě a zastrčte pod cop. 7. Přikryjte kuchyňskou utěrkou a nechte kynout, dokud po píchnutí do těsta nezůstane důlek a těsto se téměř nezdvojnásobí, asi 1 hodinu.

6. Předehřejte troubu na 350 °C. Rozšlehejte vejce, vodu a cukr a potřete vykynuté těsto. Podle potřeby posypeme mákem nebo sezamem.

7. Pečte, dokud chléb nezezlátne, asi 25 minut. Před krájením nechte vychladnout na pokojovou teplotu.