VÝTĚŽNOST: 12 PORCÍ
DOBA PŘÍPRAVY: 0 HODIN 25 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 2 HODINY 0 MINUT

SUROVINY

NA CHLÉB

2 polévkové lžíce rozpuštěného másla d
1/2 c. dýňového pyré
1/4 hrnku hnědého cukru
1 lžička dýňového koření
1/2 lžičky kosher soli
1 velké vejce, rozšlehané
3 1/4 cm3 hladké mouky a další podle potřeby
1 balení (1 1/4 unce) droždí Fleischmann’s RapidRise
1/2 c. mléka, velmi teplé (120-130°, v mikrovlnné troubě asi 40 sekund)
Sprej na vaření

NA NÁPLŇ

1/2 (1 tyčinka) změklého másla
4 lžičky dýňového koření
1 1/2 c. hnědého cukru
NA POLÉVKU
1 1/2 c moučkového cukru
3 lžíce mléka

NÁVOD

1. Ve velké míse vyšlehejte rozpuštěné máslo, dýňové pyré, hnědý cukr, koření na dýňový koláč a sůl dohladka. Přidejte vejce, mouku a droždí Fleischmann’s RapidRise. Míchejte dřevěnou lžící, přidejte teplé mléko a míchejte, dokud těsto nezačne být soudržné.

2. Přeneste těsto na lehce pomoučenou pracovní plochu a hněťte, přidejte trochu více mouky, pokud se vám těsto zdá lepivé, dokud nebude hladké a pružné, asi 5 minut. Přikryjte čistou utěrkou a nechte 10 minut odpočívat.

3. Příprava náplně: V malé misce smíchejte 4 lžíce másla, koření na dýňový koláč a hnědý cukr, až vznikne hmota. Dvě formy o rozměrech 9 × 5 cm vyložte pergamenem a vymažte je sprejem na vaření.

4. Odpočinuté těsto rozválejte na velký obdélník o tloušťce 1/4 palce, asi 18 × 12 palců. Směs hnědého cukru rozetřete po celém těstě v rovnoměrné vrstvě. Těsto podélně rozkrojte na 8 proužků a ty pak naskládejte na sebe do dvou hromádek po 4. Naskládané proužky rozkrojte vždy na 6 obdélníků a řeznou stranou nahoru je vložte do připravených forem. Znovu je přikryjeme utěrkou a necháme kynout, dokud se nezdvojnásobí, tedy 1 hodinu.

5. Po zdvojnásobení velikosti těsta předehřejte troubu na 350 °C. Pečte 30 minut, dokud těsto není nadýchané a zlatavé. Nechte vychladnout alespoň 15 minut na mřížce, poté vyjměte z formy a přeneste na servírovací talíř.

6. Připravte polevu: V malé misce vyšlehejte práškový cukr a mléko dohladka. Bochník pokapejte polevou a podávejte teplý.