Podle našeho názoru flan (neboli klasický zapečený pudink, který se často podává v Latinské Americe a Španělsku) nikdy nevyjde z módy. Nalijte si čerstvě uvařenou kávu a pusťte se do jednoho z nejkrémovějších a nejluxusnějších dezertů vůbec.

Přidáním žloutků vznikne obzvlášť bohatá verze, ze které vám zbude jen tolik bílků, abyste mohli připravit kokosové makronky nebo francouzské makronky. 😎(Psst…Ujistěte se, že flan rozbalujete na talířky s malým okrajem, abyste nepřišli o žádnou dobrotu!)

Speciální vybavení

Na tento recept budete potřebovat 6oz ramekiny! Naši oblíbenou značku najdete níže.

Už jste to udělali? Dejte nám vědět, jak to šlo, v komentáři níže!

Poznámka redakce: Úvod tohoto receptu byl aktualizován 30. března 2021, aby obsahoval více informací o pokrmu.

JÍDLO: 1: 7
ČAS PŘÍPRAVY: 7 MINUT: 0 HODIN 5 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 3 HODINY 15 MINUT

SUROVINY

1 3/4 cm3 husté smetany
1 c. plnotučného mléka
1 lžička čistého vanilkového extraktu
špetka soli
1 1/2 cm krystalového cukru, rozděleno
3 velká vejce
3 velké žloutky

NÁVOD

1. Předehřejte troubu na 350 °C. Ve velké míse nebo odměrce ušlehejte smetanu, mléko, vanilku a sůl.

2. Ve středně velkém hrnci na středním ohni smíchejte 1 šálek cukru s 1/3 šálku vody. Vařte za mírného otáčení hrncem, ale nemíchejte, dokud směs nezíská sytě zlatavou barvu, 8 až 9 minut (Tip: použijte štětec na pečivo namočený ve vodě, abyste očistili vnitřní stěny pánve a zabránili připálení při výrobě karamelu). Rychle rozdělte karamel do sedmi 6uncových ramekinů. Jemně je nadzvedněte a nakloněte, aby se karamel dostal i dovnitř. (Nebojte se, že cukr v této fázi ztuhne! Během pečení se rozpustí.) Ramekiny vložte do velké zapékací misky.

3. Ve velké míse vyšlehejte vejce, žloutky a zbývající ½ hrnku cukru. Jemně vmíchejte smetanovou směs, dokud se nespojí. Směs rovnoměrně rozdělte do ramekinů, do každého asi ½ šálku.

4. Do zapékací misky nalijte tolik horké vody, aby sahala do poloviny horní části ramekinů. Pečte, dokud není flan lehce ztuhlý a mírně se netřese, 45 až 50 minut. Přeneste ramekiny na chladicí mřížku a nechte je zcela vychladnout, asi 2 hodiny. Pokud nepodáváme hned, přikryjeme je fólií a dáme do chladničky vychladit, dokud nebudou připravené k podávání.

5. Když je flan připraven k podávání, pomocí malého nože nebo stěrky opatrně uvolněte okraje flanelu. Pokud je v chladu, ohřívejte jej v mikrovlnné troubě po dobu 30 sekund v 10sekundových krocích. Obraťte flan na talíř s mělkým okrajem, jemně zatřeste, aby se flan uvolnil, a vyjměte ramekin.