Podle našeho názoru flan (neboli klasický zapečený pudink, který se často podává v Latinské Americe a Španělsku) nikdy nevyjde z módy. Nalijte si čerstvě uvařenou kávu a pusťte se do jednoho z nejkrémovějších a nejluxusnějších dezertů vůbec.

Přidáním žloutků vznikne obzvlášť bohatá verze, ze které vám zbude jen tolik bílků, abyste mohli připravit kokosové makronky nebo francouzské makronky. ?(Psst…Ujistěte se, že flan rozbalujete na talířky s malým okrajem, abyste nepřišli o žádnou dobrotu!)

Speciální vybavení

Na tento recept budete potřebovat 6oz ramekiny! Naši oblíbenou značku najdete níže.

Už jste to udělali? Dejte nám vědět, jak to šlo, v komentáři níže!

Poznámka redakce: Úvod tohoto receptu byl aktualizován 30. března 2021, aby obsahoval více informací o pokrmu.

JÍDLO: 1: 7
ČAS PŘÍPRAVY: 7 MINUT: 0 HODIN 5 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 3 HODINY 15 MINUT

SUROVINY

1 3/4 cm3 husté smetany
1 c. plnotučného mléka
1 lžička čistého vanilkového extraktu
špetka soli
1 1/2 cm krystalového cukru, rozděleno
3 velká vejce
3 velké žloutky

NÁVOD

1. Předehřejte troubu na 350 °C. Ve velké míse nebo odměrce ušlehejte smetanu, mléko, vanilku a sůl.

2. Ve středně velkém hrnci na středním ohni smíchejte 1 šálek cukru s 1/3 šálku vody. Vařte za mírného otáčení hrncem, ale nemíchejte, dokud směs nezíská sytě zlatavou barvu, 8 až 9 minut (Tip: použijte štětec na pečivo namočený ve vodě, abyste očistili vnitřní stěny pánve a zabránili připálení při výrobě karamelu). Rychle rozdělte karamel do sedmi 6uncových ramekinů. Jemně je nadzvedněte a nakloněte, aby se karamel dostal i dovnitř. (Nebojte se, že cukr v této fázi ztuhne! Během pečení se rozpustí.) Ramekiny vložte do velké zapékací misky.

3. Ve velké míse vyšlehejte vejce, žloutky a zbývající ½ hrnku cukru. Jemně vmíchejte smetanovou směs, dokud se nespojí. Směs rovnoměrně rozdělte do ramekinů, do každého asi ½ šálku.

4. Do zapékací misky nalijte tolik horké vody, aby sahala do poloviny horní části ramekinů. Pečte, dokud není flan lehce ztuhlý a mírně se netřese, 45 až 50 minut. Přeneste ramekiny na chladicí mřížku a nechte je zcela vychladnout, asi 2 hodiny. Pokud nepodáváme hned, přikryjeme je fólií a dáme do chladničky vychladit, dokud nebudou připravené k podávání.

5. Když je flan připraven k podávání, pomocí malého nože nebo stěrky opatrně uvolněte okraje flanelu. Pokud je v chladu, ohřívejte jej v mikrovlnné troubě po dobu 30 sekund v 10sekundových krocích. Obraťte flan na talíř s mělkým okrajem, jemně zatřeste, aby se flan uvolnil, a vyjměte ramekin.