YIELDS: 10 – 12
ČAS PŘÍPRAVY: 0 HODIN 25 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 25 MIN: 3 HODINY 0 MINUT

SUROVINY

NA NÁPLŇ: 1:
2 lžíce másla
1/2 cm3 mrkve nakrájené na 1/4″ kostky
1/4 hl. celeru, jemně nasekaného
1/2 malé cibule, jemně nasekané
1 stroužek česneku, mletý
1 lžička čerstvých tymiánových lístků, nahrubo nasekaných
Košer sůl
Čerstvě mletý černý pepř
2 lžíce hladké mouky
3/4 lžíce kuřecího vývaru s nízkým obsahem sodíku (nebo domácího)
3 lžíce husté smetany
1/2 lžíce sójové omáčky
1/8 lžičky mletého muškátového oříšku
1/4 lžíce mraženého hrášku
3/4 cm3 vařených kuřecích prsou nakrájených na 1/4″ kostky
PRO TANGZHONG:
Chlebová mouka: 1/3 c. chlebové mouky
3/4 c. vody
Chlebová mouka: 2 1/2 cm chlebové mouky.
1/3 cm3 cukru krystal
3/4 lžičky kosher soli
1 balení instantního droždí
3 lžíce odpařeného mléka
2 velká vejce + 1 žloutek, odděleně
2 lžíce změklého másla
Sprej na vaření
1 lžíce plnotučného mléka
Bílá a černá sezamová semínka, volitelně

 

NÁVOD

NA NÁPLŇ:
1. Ve středně velkém hrnci na středním plameni rozpusťte máslo, až začne pěnit. Přidejte mrkev, celer a cibuli a za občasného míchání vařte 10 minut nebo dokud zelenina zcela nezměkne a nezačne mírně hnědnout. Přidejte česnek a tymián a vařte, dokud se nerozvoní, asi 1 minutu. Důkladně osolte a opepřete.

2. Směs zeleniny posypte moukou a promíchejte, dokud mouka neztratí bílou barvu a nezačne zeleninu obalovat a mírně opékat. Vařte 1 až 2 minuty nebo dokud nezmizí vůně syrové mouky.

3. Rozšlehejte kuřecí vývar a nechte přejít varem a mírně zhoustnout. Přidejte sójovou omáčku, muškátový oříšek, mražený hrášek a kuřecí maso a vařte 2 až 3 minuty, aby se hrášek rozmrazil a rozvinuly se chutě. Přikryjte a odstavte. To lze provést během kynutí těsta; pokud to děláte den předem, uložte ho do vzduchotěsné nádoby v lednici.

PRO TANGZHONG:

1. V malém hrnci na mírném ohni prošlehejte chlebovou mouku a vodu. Za stálého šlehání vařte 2 minuty, dokud se nevytvoří gumovitá hmota. Odstavte z ohně a nechte vychladnout.

NA BUNS: VLOŽTE DO MÍSY A NECHTE VYCHLADNOUT:
1. Do mísy stojanového mixéru přidejte chlebovou mouku, cukr, sůl, droždí, 1 vejce, žloutek a tangžong. Pomocí nástavce na hnětení těsta začněte suroviny míchat na nízkém stupni. Jakmile se začne tvořit řídké těsto, přidávejte po částech změklé máslo, dokud nebude zcela zapracováno. Zvyšte rychlost na střední a hněťte 15 minut. Těsto by mělo být mírně lepkavé a lepit se na stěny mísy, ale odlepovat se jen s malým odporem.

2. Přesuňte těsto na pracovní desku a několikrát prohněťte. Poté těsto oběma rukama přiloženýma k těstu a pracovní desce vytvarujte do tvaru koule. Do lehce naolejované velké mísy vložte těsto a přikryjte ho plastovou fólií nebo kuchyňskou utěrkou. Těsto nechte kynout hodinu a 30 minut nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem.

3. Těsto propracujte a vyklopte na pracovní plochu; pro práci s těstem by neměla být potřeba naolejovaná nebo pomoučená. Rozdělte těsto na 10 až 12 stejných dílů a z každého vytvarujte kouli. Během přípravy buchet je přikryjte utěrkou.
4. Při přípravě buchet rozválejte jednu z kuliček těsta na rovnoměrně silný kruh o průměru 4 palce. Do středu těsta dejte vrchovatou polévkovou lžíci koláčové náplně. Okraje těsta nad náplní vyhrňte nahoru a několikrát pořádně přitlačte, aby se těsto utěsnilo (podobně jako u polévkových knedlíčků). Položte buchtu na pracovní desku, pak ji jednou rukou přikryjte a jemně ji srolujte pomocí prstů a pracovní desky, aby se z ní vytvořila koule a buchta se dále utěsnila.

5. Připravenou buchtu položte na pergamenem vyložený plech a přikrývejte, dokud se nevytvoří všechny buchty. Buchty nechte znovu kynout ještě půl hodiny. Během kynutí předehřejte troubu na 375 °C. Rozšlehejte zbývající vejce s plnotučným mlékem. Každou housku důkladně potřete rozšlehaným vejcem a posypte sezamovými semínky. Pečte 17-20 minut, v polovině pečení plech otočte, nebo dokud nejsou buchty na povrchu zlatavě hnědé a na spodních okrajích trochu světlejší. Nechte vychladnout na teplou nebo pokojovou teplotu a podávejte.