YIELDS: 8
ČAS PŘÍPRAVY: 0 HODIN 25 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 25 MIN: 2 HODINY 20 MINUT

SUROVINY

NA MALINOVÝ DŽEM
3 1/2 čl malin (18 oz.)
1 polévková lžíce kukuřičného škrobu
1/4 lžíce zlatého cukru Domino
1″ kůry z jednoho pomeranče
1/4 c. čerstvě vymačkané pomerančové šťávy
Špetka jemné mořské soli
NA KOLÁČ
3/4 c. plnotučného mléka
1 lžička pomerančové kůry
1/3 c. čerstvě vymačkané pomerančové šťávy
1 c. (2 tyčinky) nesoleného másla, pokojová teplota
1 1/2 c. plus 1 polévková lžíce zlatého cukru Domino, rozděleno
3 velká vejce, pokojová teplota
2 lžičky čistého vanilkového extraktu
3 c. hladké mouky
1 1/2 lžičky prášku do pečiva
1 1/2 lžičky kosher soli
1 c. malinový džem
NA MALINOVOU POLEVU
1/4 cm šlehaného smetanového sýra, pokojová teplota
1/2 c. malinového džemu
1/4 cm cukrové polevy Domino
1/2 lžičky kosher soli

NÁVOD

1. Předehřejte troubu na 325 °C. Formu na bochník o rozměrech 9 × 5 cm lehce vymažte máslem a vyložte pergamenovým papírem.
2. Připravte malinový džem: V hrnci na středně silném ohni přiveďte k varu maliny, kukuřičný škrob, cukr, pomerančovou kůru a šťávu a sůl a za občasného míchání vařte 7 minut, dokud nezhoustnou. Odstavte z ohně, odstraňte pomerančovou kůru, nalijte do misky a nechte alespoň 20 minut zcela vychladnout. (Chcete-li to urychlit, postavte misku s džemem nad ledovou lázeň.)
3. Připravte dort: V odměrce na tekutiny smíchejte mléko, kůru a šťávu a nechte stát, zatímco budete připravovat zbytek dortu.
4. Mezitím ve velké míse ručním mixérem nebo v míse stojanového mixéru vyšlehejte máslo a 1,5 šálku cukru do světlé a nadýchané pěny, asi 5 minut. Přidejte jedno vejce po druhém, podle potřeby seškrábněte mísu a šlehejte, dokud není směs nadýchaná a nezdvojnásobí svůj objem, asi 3 minuty. Přidejte vanilku a míchejte, dokud se nezapojí.
5. Ve středně velké míse prošlehejte mouku, prášek do pečiva a sůl. Přidejte ½ moučné směsi do máslové směsi a šlehejte, dokud se nespojí. Při nízkém stupni mixéru přidejte ½ mléka. Přidejte zbývající moučnou směs, vyšlehejte do hladka, poté dolijte zbývající mléko a mixujte do hladka. Nalijte ½ těsta do připravené bochníkové formy a uhlaďte povrch pomocí odsazené stěrky. Navrch nalijte ½ malinové marmelády a rozetřete do hladka. Pomocí párátka nebo nože zavíčkujte džem po celém dně těsta. Postup opakujte se zbývajícím těstem a džemem a posypte ho zbývající lžící cukru.
6. Pečte, dokud párátko zapíchnuté do středu nevyjde čisté, asi 1 hodinu. Pokud povrch začne hnědnout, přikryjte ho fólií. Vyjměte koláč z trouby, nechte ho 10 minut vychladnout, poté ho vyjměte z formy a nechte alespoň 1 hodinu vychladnout na mřížce.
7. Připravte malinovou polevu: Ve velké míse ručním mixérem nebo v míse stojanového mixéru šlehejte přísady do hladka asi 2 minuty. Přeneste do mísy a nechte vychladnout v chladničce, dokud nebude připravena k polevě.
8. Když je dort vychladlý, rozetřete na něj rovnoměrně malinovou polevu.