1. Krevety se vaří ve slaninovém tuku.

Protože se krevety připravují velmi rychle (jen několik minut na každé straně!), můžete je smažit na slaninovém tuku bez rizika spálení. Pokud se chcete slaninovému tuku vyhnout, klidně použijte pár lžic másla.

2. K vaření krupice používáme kuřecí vývar + vodu.

Vaření kroup (nebo rýže či quinoy) ve vývaru je snadný způsob, jak jim dodat chuť. Abychom se ujistili, že není příliš výrazná, používáme obvykle kombinaci stejných dílů vody a kuřecího vývaru. Pokud chcete použít zeleninový vývar, směle do toho. A pokud chcete vývar vynechat úplně, stačí použít 4 šálky vody.

3. Krupice je ČESKÁ.

Všechny skvělé krupicové kaše obsahují sýr. Ta naše má spoustu čedaru, který se na samém konci smíchá s máslem. Kroupy budou tak krémové, že můžete smetanu úplně vynechat.

4. Citronová šťáva to všechno doplní.

Je tu spousta bohatosti. Slanina! Máslo! Sýr! Aby se všechen ten tuk odboural, potřebujete trochu kyseliny. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva. Ta vaši mísu pořádně rozzáří.

 

VÝTĚŽNOST: 6 PORCÍ
DOBA PŘÍPRAVY: 0 HODIN 15 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 0 HODIN 30 MINUT

SUROVINY

2 c kuřecího vývaru s nízkým obsahem sodíku
2 c. vody
Košer sůl
1 c. kukuřičná krupice
4 lžíce másla
1 c. drceného čedaru
Čerstvě mletý černý pepř
6 plátků slaniny
1 libra velkých krevet, oloupaných a zbavených jadérek
1 lžička sušeného oregana
1/4 lžičky papriky
4 zelené cibule nakrájené na tenké plátky a další na ozdobu
2 stroužky česneku, mleté
Šťáva z 1/2 citronu

NÁVOD

1. Ve středně velkém hrnci přiveďte kuřecí vývar a vodu k varu a vydatně je osolte. Snižte teplotu, aby se směs vařila, a pak do ní zašlehejte kroupy. Za častého míchání vařte, dokud kroupy nevstřebají tekutinu a nejsou velmi měkké, asi 10 minut. Vmíchejte máslo a sýr a dochuťte solí a pepřem.

2. Mezitím na velké pánvi na středním ohni opečte slaninu do křupava, asi 8 minut. V pánvi nechte asi 2 lžíce slaninového tuku a slaninu nechte okapat na talíři vyloženém papírovou utěrkou, než ji nakrájíte na malé kousky.

3. Krevety okořeňte oreganem a paprikou a poté je přidejte na pánev spolu se zelenou cibulkou a česnekem. Za občasného míchání vařte, dokud krevety nezrůžoví a nejsou uvařené, asi 4 minuty. Vmíchejte citronovou šťávu.

4. Krevety podávejte na krupici a posypte je nakrájenou slaninou.