YIELDS: 4 SLOŽKY

0 HODIN 20 MINUT
CELKOVÝ ČAS: 20 MIN: 1 HODINA 30 MINUT

SUROVINY

NA MARINÁDU
3 stroužky česneku
2 lžičky práškového koření
1/2 lžičky mletého bílého pepře
1/2 lžičky čerstvě mletého černého pepře
1/4 lžičky mletého sečuánského pepře
1/4 lžičky cibulového prášku
1 polévková lžíce hnědého cukru
2 lžíce sójové omáčky s nízkým obsahem sodíku
2 lžičky rýžového vinného octa
1 lžička opečeného sezamového oleje
1 velký vaječný bílek
1 kg kuřecích stehen bez kůže, nakrájených na 1″ kousky
NA SMAŽENÍ
1 1/4 c kukuřičného škrobu
1 lžička prášku do pečiva
2 lžičky práškového koření, rozdělené na části
1/4 lžičky mletého bílého pepře
1/2 lžičky čerstvě mletého černého pepře
3/4 lžičky jemně mletého gochugaru (nepovinné)
Kosher sůl
glutaman sodný (volitelně)
12 lístků bazalky
Arašídový olej na smažení

NÁVOD

Ve středně velké míse vyšlehejte všechny přísady marinády kromě kuřete dohladka. Přidejte kuře a promíchejte. Nechte 30 minut odležet.
Ve středně velkém hrnci na středním ohni rozehřejte 1″ arašídového oleje na 325 °C. Ve velké míse smíchejte kukuřičný škrob, prášek do pečiva a 1 lžičku prášku z pěti koření. V malé misce smíchejte zbývající 1 lžičku práškového koření, bílý pepř, černý pepř a gochugaru (pokud používáte).
Přidejte osušené marinované kuře do směsi kukuřičného škrobu a promíchejte, aby se rovnoměrně a úplně obalilo. Ve 3 až 4 dávkách přidejte obalené kuře do rozehřátého oleje a smažte ho dozlatova, přičemž dbejte na to, aby se hrnec nepřeplnil, 3 až 4 minuty. Smažené kuře vyjměte z oleje a vložte do velké mísy vyložené papírovou utěrkou.
Smažení na oleji zvyšte na 375 °C. Ve 2 až 3 dávkách smažte kuřecí maso znovu, dokud nebude sytě zlatavé a křupavé, 2 až 3 minuty. Každou dávku přendejte do mísy, jakmile je hotová, a ještě horkou ji posypte směsí pěti koření, solí a glutamátem sodným (pokud používáte). Postup opakujte se zbývajícími kuřaty.
Odstraňte z mísy papírovou utěrku, přidejte všechno zbývající mleté pěti koření a promíchejte, dokud není kuře rovnoměrně obalené.
Do oleje přidejte lístky bazalky a smažte je do průsvitnosti, 20 až 30 sekund. Vyjměte je z oleje a položte na smažené kuře.