3h15m Celkový čas
3h Doba přípravy
15m Doba pečení
25 Podává se
Snadné

Složení

Na koblihu
500g

Allinson’s Silná bílá chlebová mouka
7g

Droždí Allinson’s Easy Bake
275 ml

Mléko
50g

Nesolené máslo
1

Vejce
75g

Nerafinovaný zlatý krupicový cukr Billington’s
1,5 lžičky

Sůl
2 lžičky

Kakao
2 lžičky

Červené potravinářské barvivo gel
Na posypání
55g

Máslo
100g

Billington’s Nerafinovaný zlatý cukr krupice
Na náplň
55g

Máslo
120g

Smetanový sýr
220g

Stříbrná lžička moučkového cukru
0,5 lžičky

Nielsen-Massey vanilkový extrakt

Nádobí
Malý hrnec
Mísa na míchání
Čajová utěrka
Štětec na pečivo

METODI

Krok 1:

Mléko přiveďte k varu, stáhněte z ohně a přidejte máslo nakrájené na kostičky. Nechte ho vychladnout, dokud nedosáhne teploty, kterou máte po ruce. Ve velké míse smíchejte mouku, droždí, 75 g cukru, kakaový prášek a sůl. Do suchých ingrediencí vmícháme dřevěnou lžící mléko, rozšlehané vejce a červený gel.

Krok 2:

Vyklopíme na lehce vysypaný povrch a hněteme 10 minut.

Krok 3:

Mísu na míchání lehce vymažte trochou oleje. Vložíme zpět těsto, mísu přikryjeme čistou utěrkou a necháme kynout, dokud se nezdvojnásobí – až 2 hodiny v závislosti na tom, jak teplá je vaše kuchyně.

Krok 4:

Těsto jemně prohněťte jen pětkrát, aby se z něj dostal vzduch. Těsto nakrájejte na 25 stejných dílků (já jsem použila váhu). Každý kousek rozválejte do kuličky a položte na 2-3 lehce vymazané plechy – budou potřebovat prostor mezi sebou, aby mohly růst.

Krok 5:

Těsto opět přikryjte čistou utěrkou a nechte kynout, dokud opět téměř nezdvojnásobí svůj objem (asi hodinu). Předehřejte troubu na 190 °C (170 °C s ventilátorem, plynová značka 5) a na dno trouby postavte pekáč plný vroucí vody.

Krok 6:

Zatímco čekáte na druhé pečení, připravte si náplň do koblih. Vyšlehejte krémový sýr a máslo dohladka. Přidejte moučkový cukr a vanilku a promíchejte dohladka. V případě potřeby přidejte více moučkového cukru nebo trochu mléka, dokud nedosáhnete požadované konzistence.

Krok 7:

Koblihy pečte 12-15 minut, dokud nevykynou a nezezlátnou. Koblihy nechte několik minut vychladnout, poté je potřete rozpuštěným máslem a obalte v cukru. Lžičkou naberte tvarohovou náplň do zdobicího sáčku. Do každé koblihy udělejte otvor, pak zasuňte trysku a vtlačte do ní trochu sýrové náplně.