1h10m Celkový čas
30m Doba přípravy
40m Doba pečení
4 porce
Trochu úsilí

Složení

Na pečivo
200g

hladká bílá mouka
100g

Máslo (nesolené)
1 špetka

Sůl
Na náplň
200g

Cherry rajčata (rozpůlená)
3

Vejce (z volného chovu)
150 ml

Mléko (plnotučné)
4 lžíce

Dvojitá smetana
1 polévková lžíce

Pažitka (nasekaná)
75g

Sýr čedar (nastrouhaný)
Hrst

Bazalka (listy)

Nádobí
Velká mísa na míchání
Váleček na těsto
20cm plech s volným dnem
Papír na pečení
Fazole na pečení
Šlehač

METODA

Krok 1:

Mouku a špetku soli dejte do velké mísy. Vmíchejte máslo, dokud nevznikne jemná strouhanka. Přidejte tolik studené vody, aby se směs drobenky spojila v pevné těsto, a poté ji nechte 30 minut odpočinout v chladničce.

Krok 2:

Těsto rozválejte na lehce pomoučené pracovní ploše na tloušťku asi 1 librové mince. Zvedněte těsto nad váleček, přetáhněte ho přes 20 cm kulatou flanelovou formu s volným dnem a přitlačte ho ke dnu a po stranách. Okraje ořízněte. Vložte na 15 minut do chladničky a nechte vychladnout.

Krok 3:

Předehřejte troubu na 220 °C (200 °C s ventilátorem, plynová značka 7). Formu vyložte kruhem z pergamenu na pečení a naplňte ji pečicími fazolemi. Pečivo pečte 10 minut do světle zlaté barvy. Odstraňte pergamen a fazole a vraťte těsto do trouby na dalších 5 minut, dokud nebude zlatavé a křupavé. snižte teplotu trouby na 190 °C (170 °C s ventilátorem, plynová značka 5).

Krok 4:

Většinu sýra nasypte do těsta, navrch dejte rajčata, lístky bazalky a posypte pažitkou.

Krok 5:

Vejce, mléko a smetanu rozšlehejte s trochou černého pepře a nalijte do těsta. Posypeme zbylým sýrem. Pečte asi 25 minut, nebo dokud není těsto zlatavé a měkké (střed by neměl být příliš pevný).