1h30m Celkový čas
1h Doba přípravy
30m Doba pečení
6 porcí
Trochu úsilí

 

Složení

Pro náplň
700g

Kuřecí prsa (asi 6 kuřecích prsou)
1

Cibule (nakrájená nadrobno)
15g

Máslo (nesolené)
1 polévková lžíce

Olivový olej
1 polévková lžíce

Bílá hladká mouka
250 ml

Bílé víno (suché)
4 polévkové lžíce

Estragon (nasekaný)
200ml

Dvojitá smetana
Na listové těsto
250g

Bílá hladká mouka
250g

Máslo (studené, nakrájené na malé kostičky)
0,5 lžičky

Sůl
8 lžic

Voda (velmi studená)

 

METODA

Krok 1:

Kuřecí maso nakrájejte na proužky. Na velké pánvi rozehřejte olej a máslo a osmažte kuře a cibuli, dokud nezměknou, ale nezhnědnou. Zasypte moukou a nechte minutu chladnout.

Krok 2:

Vmíchejte víno a přiveďte k varu. Snižte teplotu a vařte patnáct minut, dokud kuře nezměkne. Odstavte z ohně a vmíchejte estragon a smetanu. Během přípravy těsta nechte vychladnout.

Krok 3:

Pro přípravu těsta dejte mouku do mísy a uprostřed udělejte důlek. Nakrájejte 50 g másla na malé kostičky a přidejte je k mouce spolu se solí, spojte je konečky prstů jedné ruky a druhou rukou postupně vtahujte mouku do středu.

Krok 4:

Přidejte vodu a vymíchejte měkké pružné těsto. Na pomoučeném povrchu ho lehce prohněteme do hladka.

Krok 5:

Troubu předehřejte na 220 °C (ventilátor 200 °C, značka plynu 7). Těsto rozválejte do podlouhlého tvaru, který je třikrát delší než široký. Zbylé máslo nakrájejte na kostičky a čtvrtinu z něj položte na horní dvě třetiny těsta. Spodní třetinu přeložte nahoru a horní třetinu dolů a otočte tak, aby záhyby byly nyní po stranách. Okraje utěsněte přitlačením válečkem.

Krok 6:

Kuřecí filé vložte do vhodné koláčové nádoby tak, aby ji jen vyplnilo. Vyválejte těsto na tloušťku librové mince. Odřízněte pruh těsta a položte ho kolem okraje koláčové misky, navlhčete ho trochou vody, pak těsto položte na koláč a okraj ořízněte. Uprostřed udělejte otvor pro únik páry. Podle chuti dozdobíme listovým těstem. Potřete rozšlehaným vejcem a pečte 30-40 minut, pokud těsto příliš zhnědne, přikryjte ho alobalem.