1h45m Celkový čas
45m Doba přípravy
1h Doba pečení
6 Vyrobí
Trochu úsilí

Složení

Na těsto
450g

Bílá hladká mouka
0,5 lžičky

Sůl
1 polévková lžíce

Moučkový cukr
2

Vejce (z volného chovu)
200 ml

Voda
75g

Máslo
75g

Sádlo
Na náplň
250g

Klobása(y) ((kvalitní vepřová a bylinková))
125g

Klobása Chorizo
250g

Mleté vepřové maso

Sůl (na dochucení)

Pepř (pro dochucení)
1

Vejce (z volného chovu)
Na želé
6

Listy želatiny
450 ml

Vývar (vepřový nebo šunkový z kostky bujónu)

Nádobí
Mísa na míchání
Hrnec na vaření
Dřevěná lžíce
Velký plech na pečení
Papír na pečení
Kulaté vykrajovátko
Přilnavá fólie
Štětec na pečivo
Malá nálevka

METODA

Krok 1:

Nejprve připravte náplň. Z klobásy chorizo odstraňte kůži a maso nakrájejte nadrobno. Chorizo vložte do mísy s klobásou a mletým masem.

Krok 2:

Dochuťte trochou soli a černého pepře, přidejte jedno vejce a dobře promíchejte. Rozdělte na 6 porcí a z každé vytvarujte placičku silnou asi 4 cm a kulatou 8 cm.

Krok 3:

Mouku, sůl a moučkový cukr dejte do mísy, uprostřed udělejte důlek a přidejte vejce. Vejce zasypeme velkým množstvím mouky.

Krok 4:

Do malé pánve dejte 200 ml vody s máslem a sádlem. Pomalu přiveďte k varu, dokud se tuk nerozpustí, a jakmile se tekutina začne vařit, přidejte ji k mouce a průběžně míchejte dřevěnou lžící. Šlehejte do hladka.

Krok 5:

Troubu nastavte na 200 °C (ventilátor 180 °C, plynová značka 6). Velký plech vyložte pergamenem na pečení.

Krok 6:

Horké těsto vyklopíme na dobře pomoučněnou desku. Pokud je velmi měkké, nechte ho 10 minut vychladnout (ale nechlaďte ho, toto těsto se musí používat horké).

Krok 7:

Těsto nakrájejte na 9 stejných dílů. Vezměte 3 z nich a znovu je prohněťte dohromady, poté je rozválejte na tloušťku 1 librové mince. Kulatým vykrajovátkem o průměru 8 cm vykrojte 6 víček. Přikryjte je potravinovou fólií.

Krok 8:

Jeden kus zbývajícího těsta rozválejte na pomoučeném povrchu na kruh o průměru asi 14 cm. Do středu položte vepřovou placičku, na ni položte jednu veku, potřete ji rozšlehaným vejcem a poté přetáhněte boky kruhu těsta nahoru a přes okraj veky, přičemž boky pečlivě nařaste, abyste maso uzavřeli.

Krok 9:

Položte na plech. Postup opakujte se zbývajícími koláči. Koláče potřete po celé ploše rozšlehaným vejcem. Uprostřed každého z nich udělejte malý otvor, aby mohla unikat pára a aby se do něj dal nalít vývar.

Krok 10:

Pečte koláče 20 minut uprostřed trouby, poté snižte teplotu na 180 °C (160 °C, plynová značka 4) a pečte dalších 30-40 minut nebo dokud těsto nezezlátne. Vyjměte koláče z trouby a přeneste je na mřížku, aby vychladly. Koláče nechte přes noc vychladnout.

Krok 11:

Pro přípravu želé: Želatinové listy namočte do 4 lžic studené vody, dokud nezměknou. Vodu setřeste, přidejte do vývaru a míchejte, dokud se nerozpustí. Vývar nechte vychladnout, ale ne ztuhnout, a nalijte ho do koláčů (pokud možno použijte malou nálevku). Vraťte koláče do lednice a nechte želatinu ztuhnout.