4 HVĚZDIČKY – ZALOŽENO NA 250 RECENZÍCH
OBTÍŽNOST: TROCHU TĚŽKOPÁDNÉ
DOBA PŘÍPRAVY: 20 MINUT | DOBA VAŘENÍ: 20 MINUT

Složení

1 C (250 ml) vody

1/2 C (125 ml) másla

1 C (250 ml) mouky

špetka soli

4 vejce

1 C (250 ml) smetany

1/2 lžičky (2,5 ml) vanilkové esence

1 polévková lžíce ricinového cukru (15 ml)

100 g hořké čokolády

METODA

Předehřejte troubu na 220 °C.

Do malého hrnce dejte vodu a máslo a pomalu zahřívejte, dokud se máslo nerozpustí. Zvyšte teplotu, a jakmile se směs začne vařit, odstavte ji z plotny a přidejte mouku a sůl. Prudce šlehejte, dokud směs nevytvoří jíšku a neodlepí se od stěn hrnce. Nechte několik minut vychladnout.

Přidejte vejce, jedno po druhém, a po každém přidání důkladně prošlehejte. Směs by měla být hladká, hustá a lesklá. Směsí naplňte zdobicí sáček a vytvořte z ní prstové nebo kulaté éclairs ve vzdálenosti asi 5 cm od sebe. Pečte je 15 minut nebo dokud nevykynou a nezískají zlatohnědou barvu. Vyjměte je z trouby, do každého z nich udělejte mírný zářez a vraťte je na několik minut do trouby při snížené teplotě 180 °C, dokud nejsou upečené a uvnitř duté. Vyjměte je z trouby a nechte zcela vychladnout.

Smetanu a vanilkovou esenci šlehejte, dokud se nevytvoří měkké špičky, poté přidejte ricinový cukr a pokračujte ve šlehání, dokud neztuhne.

Éclairs podélně rozkrojte na polovinu a naplňte je smetanovou směsí. Čokoládu rozpusťte nad dvojitým kotlem nebo v mikrovlnné troubě, pokapejte éclairs a ihned podávejte.