MĚŘÍ : 6 |
4 HVĚZDIČKY – ZALOŽENO NA 250 RECENZÍCH
OBTÍŽNOST: STŘEDNÍ
DOBA PŘÍPRAVY: 15 MINUT | DOBA VAŘENÍ: 45 MINUT

Složení

2 červené papriky
2 lžičky (10 ml) olivového oleje
1 cibule nakrájená na plátky
1 lžička cukru (5 ml)
3 velká vejce Nulaid z volného chovu
1/2 C (125 ml) smetany
1/2 C (125 ml) mléka
sůl a pepř
400 g listového těsta, rozmrazeného
100 g sýra Chevin, nakrájeného na plátky

K podávání (vše nepovinné)

1 hrst rukoly
6 plátků šunky Prosciutto nebo parmské šunky
hoblinky parmazánu

METODA

Papriky opečte na plechu v troubě (při 220 °C) nebo přímo v plameni plynového sporáku, dokud slupky dobře nezuhelnatí. Po zuhelnatění vložte papriky do mísy a přikryjte je plastovou fólií nebo je vložte do plastového sáčku, aby se vypotily. Po 5 až 10 minutách slupky oloupejte a papriky nakrájejte na kousky/proužky (semínka vyhoďte).

Mezitím na olivovém oleji osmahněte cibuli do měkka; na posledních 5 minut přidejte cukr a nechte ji zkaramelizovat.

Vejce, smetanu, mléko a koření rozšlehejte.

Nastavte teplotu trouby na 180 °C.

Rozbalte listové těsto a pomocí válečku ho rozválejte tak, aby bylo dostatečně velké na vyložení dna koláčové formy s volným dnem. Rolujte opatrně, těsto chcete roztáhnout, ale ne příliš ztenčit, udělejte ho jen tolik, aby pokrylo dno koláčové formy a aby se těsto dalo přitisknout ke stěnám. Pečivo opatrně zvedněte a položte ho na dno formy. Těsto upravte do formy a jemně přitlačte ke stranám; jakmile je vnitřek formy pokrytý, můžete prstem přejet po horním okraji a odříznout zbývající těsto, abyste vytvořili úhledný korpus. Těsto několikrát propíchněte vidličkou.

Na dno přidejte zkaramelizovanou cibuli, poté kousky červené papriky a plátky čevinu. Do formy nalijte vaječnou směs a vložte ji do trouby. Pečte asi 40 minut, dokud povrch nezezlátne a neztuhne.

Před podáváním nechte mírně vychladnout. Koláč můžete ozdobit čerstvou rukolou, plátky prosciutta a hoblinkami parmazánu.