SLOŽENÍ

4 hrušky, oloupané, zbavené jádřinců, nakrájené na 2,5cm kousky
4 jablka Granny Smith, oloupaná, zbavená jádřinců, nakrájená na 2,5cm kousky
Šťáva ze 2 citronů
1/4 šálku (55 g) cukru krupice
2 polévkové lžíce Frangelico nebo jiného likéru s příchutí lískových oříšků
1 1/2 lžičky mleté skořice
1 lžička mletého zázvoru
1 vanilkový lusk, rozpůlený, vyškrábaná semínka
3/4 šálku (110 g) lískových oříšků, opražených, bez slupky
1 lžíce hnědého cukru
1 žloutek lehce rozšlehaný s 1 lžící mléka
Šlehačka, k podávání

TĚSTO

2 2/3 hrnku (400 g) hladké mouky plus 1 lžíce navíc
1/2 šálku (75 g) čistého moučkového cukru
200 g chlazeného nesoleného másla, nakrájeného na kousky

METODA

1. Mouku, moučkový cukr a máslo dejte do kuchyňského robotu a šlehejte, dokud směs nebude připomínat jemnou strouhanku. Za chodu motoru postupně přidávejte 1/4 šálku (60 ml) vychlazené vody a šlehejte, dokud nevznikne hladká hmota. Vytvarujte disk, zabalte jej do plastové fólie a nechte 30 minut chladit.

2. Mezitím na přípravu náplně dejte hrušky, jablka, citronovou šťávu, moučkový cukr, likér, skořici, zázvor, vanilku a 1/2 šálku (125 ml) vody do velkého hrnce na střední teplotu. Dobře promíchejte a vařte 12 minut nebo dokud ovoce nezměkne, ale zůstane pevné. Odstavte pánev z ohně a nechte ji vychladnout.

3. Předehřejte troubu na 200 °C. Vymažte 20cm kulatou dortovou formu.

4. Odstraňte čtvrtinu těsta a nechte ho v chladničce na vrchní část. Zbylé těsto rozválejte mezi dvěma listy pečicího papíru na tloušťku 5 mm a použijte ho na vyložení dna a boků dortové formy. Dno propíchejte vidličkou a poté koláčovou formu zmrazte na 10-15 minut, dokud neztuhne. Koláč vyložte pečicím papírem a závažím a pečte 20 minut nebo do světle zlaté barvy.

5. Mezitím našlehejte lískové oříšky v kuchyňském robotu na hrubou drť a poté je smíchejte s hnědým cukrem a 1 lžící mouky navíc.

6. Odstraňte závaží a pečicí papír, pak rozprostřete směs lískových oříšků a lžící vlijte hruškovou náplň. Zbylé těsto rozválejte na tloušťku 5 mm. Nakrájejte ho na dva 20cm pruhy a naaranžujte do mřížky na náplň. Okraje potřeme trochou studené vody, přitiskneme, aby se utěsnily, a přebytečné okraje odstřihneme.

7. Těsto potřete vejcem a pečte 20-25 minut, dokud těsto nezezlátne. Koláč na pánvi mírně zchladíme, poté jej vyjmeme a podáváme teplý se šlehačkou.