Složení

Pečivo

200 g sladkého křehkého těsta Jus-Rol, chlazeného

Bobulová náplň

400 g mražených rozmixovaných bobulí
75 g cukru

Pudink

250 g mléka
1 vanilkový lusk, pouze semínka
4 vaječné žloutky
50 g cukru
20 g hladké mouky
2 lžičky kukuřičné mouky

Na polevu

1 vejce, 1x rozšlehané a 1x celé
Cukr demerara

Potřebné vybavení

Mísa na míchání
Šlehač
Nůž
Plech na pečení
Plech na pečení

Metoda

1. Začněte přípravou bobulové náplně. Bobule a cukr dejte do hrnce a za občasného míchání vařte na mírném ohni 20 minut, dokud se z tekutiny nevytvoří sirup. Odstavte a nechte zcela vychladnout.

2. Mezitím připravte pudink. Žloutky a cukr šlehejte ve velké míse 2 minuty, dokud nebudou světlé a nadýchané, a poté vmíchejte hladkou mouku, kukuřičnou mouku a trochu mléka na zjemnění směsi. Šlehejte, dokud se zcela nespojí, a dejte stranou.

3. Mléko a vanilková semínka dejte do hrnce a na mírném ohni přiveďte k varu. Rychle zašlehejte směs vajec a cukru a pokračujte v ohřívání, dokud krém nezhoustne, a průběžně míchejte, aby se kukuřičná mouka vyvařila.

4. Po zhoustnutí nalijte krém do hlubokého plechu nebo formy a přikryjte jej potravinovou fólií – pomůže to rychlejšímu vychladnutí. Vložte na 30 minut do chladničky

5. 20 minut před použitím vyjměte těsto z chladničky, aby dosáhlo pokojové teploty.

6. Předehřejte troubu na 200 °C/plynovou značku 6 a velký plech vyložte pečicím papírem.

7. Těsto rozválejte na tloušťku librové mince a vykrojte 4 kolečka, každé o velikosti malého talíře nebo o průměru zhruba 18 cm.

8. Polovinu každého kolečka potřeme vrstvou vychlazeného krému a necháme na něm okraj. Uprostřed krému udělejte mírný důlek a přidejte dobrou lžíci vychlazených bobulí.

9. Okraj těsta navlhčete trochou vody a přeložte přes hladkou polovinu, abyste zakryli náplň a vytvořili půlkruh. Vidličkou spojte okraje k sobě a pevně je přitlačte, aby se vytvořil lemovaný vzor.

10. Do horní části každého koláče udělejte ostrým nožem 3 malé zářezy, aby mohla unikat pára, a poté je hojně potřete rozšlehaným vejcem na polevu. Koláče posypeme silnou vrstvou cukru Demerara a přeneseme je na vyložený plech.

11. Pečte 10 minut, poté snižte teplotu trouby na 160 °C/plynovou značku 3 a pečte dalších 15 minut, dokud nebudou koláče zlatavé a křupavé.

12. Vyjměte koláče z trouby a nechte je několik minut vychladnout, protože náplň bude velmi horká. Podávejte teplé s vanilkovou zmrzlinou nebo nechte úplně vychladnout, pokud nechcete jíst hned.