Složení

Rostlinný olej na mazání
50 g plátků polosuchých jablek nakrájených nadrobno
35 g rozinek
2 lžičky citronové šťávy
1 plechovka Jus-Rol™ Cinnamon Swirls
1 lžička moučkového cukru

Potřebné vybavení

forma na muffiny s 12 otvory
Nůž
Drátěný stojan
Malá miska

 

Metoda

1. Předehřejte troubu na 200 °C (180 °C u trouby s ventilátorem), značka plynu 6. Vymažte 6 otvorů ve formě na muffiny s 12 otvory.

2. V míse smíchejte nakrájené jablko, rozinky a citronovou šťávu a dejte stranou. Otevřete plechovku a otočením vyjměte těsto. Vyválené těsto nakrájejte na 12 stejných plátků.

3. Do dna každého vymazaného otvoru ve formě na muffiny vtlačte 1 plátek. Prsty každý plátek jemně zploštíme a uvolníme do poloviny výšky otvoru. Do každého otvoru dejte lžící jablečnou směs a jemně ji přitlačte. Na každý z nich položte další plátek těsta a přitlačte ho k okrajům. Posypte moučkovým cukrem.

4. Pečte 14-15 minut nebo dokud nejsou křupavé a zlatohnědé. Nechte 2-3 minuty vychladnout, poté vyjměte z formy a přeneste na drátěnou mřížku. Vyprázdněte nádobu s moučkovým cukrem z plechovky do malé misky a přidejte 1-1,5 lžičky vody, dobře promíchejte, abyste oddělili případné hrudky cukru a vytvořili hladkou polevu. Teplé buchty pokapejte nebo potřete polevou. Ihned podávejte.

Tipy:

– Pokud máte rádi, nahraďte nakrájené jablko nakrájenými sušenými meruňkami nebo fíky, případně zkuste místo nich nakrájet na drobné kostičky čerstvé jablko nebo hrušku.

– Nejlépe se jedí čerstvé z trouby, ale ve vzduchotěsné nádobě vydrží 1 den. Před podáváním je ohřívejte 5-10 minut při 200 °C (180 °C v troubě s ventilátorem) a plynové značce 6.