SLOŽENÍ

300 g zralých banánů
1/2 šálku (125 ml) javorového sirupu
8 vajec (při pokojové teplotě), lehce našlehaných
2 lžičky vanilkové pasty
1/2 šálku (110 g) moučkového cukru
900 ml čisté (řídké) smetany
250 g dulce de leche (ze specializovaných obchodů s potravinami)
180 g bílé čokolády, jemně nasekané
100 g pražených makadamových ořechů, nahrubo nasekaných

METODA

1. Předehřejte troubu na 140 °C. Banány a javorový sirup vložte do mixéru a šlehejte, dokud nevznikne hladké pyré. Přecedíme přes síto do velké mísy, přidáme vejce, vanilkový a cukrový prášek a jemně prošleháme. Smetanu dejte do velkého hrnce na střední teplotu a přiveďte ji těsně pod bod varu. Horkou smetanu postupně přilévejte k vaječné směsi a za stálého, ale jemného šlehání ji přilévejte, dokud se nespojí.

2. Na dno 1,8litrové zapékací misky rozetřete dulce de leche a navrch nalijte vaječnou směs. Nádobu vložte do velkého hlubokého hrnce a přidejte tolik vroucí vody, aby sahala do poloviny výšky stěn nádoby. Pečte 1 hodinu a 40 minut nebo dokud nejsou okraje ztuhlé a uprostřed se mírně vlní (střed se může zdát docela viklavý, ale po vychladnutí pudink ztuhne). Opatrně vyjměte z vodní lázně a postavte na mřížku, dokud zcela nevychladne. Nechte v chladničce 3 hodiny nebo dokud není vychlazený a ztuhlý.

3. Mezitím zvyšte teplotu v troubě na 180 °C. Vymažte velký plech a vyložte ho pečicím papírem.

4. Čokoládovou drobenku rozsypeme na připravený plech a pečeme za stálého míchání v polovině pečení 10-12 minut, dokud není světle zlatavá. Necháme 5 minut stát, aby čokoláda vychladla, pak ji rozdrobíme na malé kousky a spojíme s makadamií. Těsně před podáváním rozsypte na pudink.