SLOŽENÍ

450 g nasekané bílé čokolády CADBURY na pečení
300 g nesoleného másla, nasekaného, změklého
500 g zakysané smetany (při pokojové teplotě)
1 1/3 hrnku (200 g) prosáté hladké mouky
1 1/3 hrnku (200 g) hladké mouky, prosáté
3 lžičky mletého zázvoru, prosáté
5 vajec (při pokojové teplotě), lehce našlehaných
300 g moučkového cukru

KARAMELOVÁ POLEVA Z BÍLÉ ČOKOLÁDY

160 g moučkového cukru
200 ml čisté (řídké) smetany
200 g nasekané bílé čokolády na pečení CADBURY
Vločky mořské soli k podávání

METODA

1. Předehřejte troubu na 160 °C. Vymažte kulatou dortovou formu o průměru 23 cm a vyložte dno a boky třemi vrstvami pečicího papíru, přičemž jednotlivé vrstvy vymažte tukem, aby se k sobě přichytily (zabráníte tak přílišnému zabarvení boků dortu).

2. Čokoládu a máslo vložte do žáruvzdorné mísy nad hrnec s mírně vroucí vodou (miska se nesmí dotýkat vody) a míchejte, dokud nevznikne hladká hmota. Nechte 10 minut chladnout (směs se může rozdělit, ale s ostatními přísadami se opět spojí).

3. Zbývající přísady dejte do velké mísy. Přidejte vychladlou čokoládovou směs a pomocí velké metly nebo stěrky promíchejte dohladka. Nalijte do připravené formy a pečte 1 hodinu, dokud okraje neztuhnou (střed bude stále viklavý). Volně zakryjte alobalem a pečte další 1 hodinu a 20 minut nebo dokud špejle zapíchnutá do středu nevyjde čistá s několika vlhkými drobky. Nechte 30 minut stát v pekáči, poté vyklopte na mřížku a nechte zcela vychladnout.

4. Na polevu dejte cukr a 2 lžíce vody do malého kastrůlku na střední teplotu. Za stálého otáčení vařte 3-4 minuty, dokud se nevytvoří zlatavý karamel. Přidejte 2 lžíce teplé vody (karamel se bude srážet, ale po vyvaření se opět spojí). Přiveďte k varu, pak postupně zašlehejte smetanu a přiveďte k varu. Čokoládu vložte do žáruvzdorné misky a zalijte horkým karamelem. Odstavte na 2-3 minuty a poté míchejte, dokud se nerozpustí a nezůstane hladká. Dort nechte mírně vychladnout a poté jej přelijte polevou, kterou nechte stékat po stranách. Při podávání posypeme solnými vločkami.