SLOŽENÍ

300 ml zahuštěné smetany
200 ml mléka
1 lžička vanilkového extraktu
6 jablek Granny Smith, oloupaných, bez jádřinců, nakrájených na tenké plátky
2 lžíce mleté skořice
200 g moučkového cukru
6 žloutků
200 ml řeckého jogurtu

RYBÁŘSKÁ OMÁČKA

8 stonků rebarbory, ořezaných, oloupaných, nakrájených na 1cm kousky
200 g moučkového cukru
100 ml grenadiny
Šťáva z 1/2 citronu

METODA

1. Na zmrzlinu smíchejte smetanu a mléko v hrnci a přiveďte k varu. Vmíchejte vanilku a odstavte.

2. Mezitím dejte jablko, skořici a polovinu cukru do silného hrnce na středně silný oheň a za pravidelného míchání vařte 10 minut nebo dokud jablko nezměkne a nezačne karamelizovat.

3. Jablečnou směs a 300 ml smetanové směsi přendejte do mixéru a šlehejte 2 minuty nebo dokud nebude velmi hladká. Jablečnou směs přecedíme přes jemné sítko do zbývající smetanové směsi a odložíme stranou, dokud nebude potřeba.

4. Žloutky a zbývajících 100 g cukru vyšlehejte ve středním hrnci dohladka. Přidejte jablečnou směs, postavte na mírný oheň a za stálého míchání vařte 4 minuty nebo dokud směs nezhoustne a nepokryje hřbet dřevěné lžíce. Odstavte z ohně a prošlehejte jogurt. Nechte 30 minut stát, aby mírně vychladla, poté povrch přímo zakryjte plastovou fólií a nechte vychladnout, dokud zcela nevychladne. Přeneste do zmrzlinovače a podle pokynů výrobce zmrzlinu šlehejte, dokud nebude hustá, ale dostatečně měkká na to, aby se dala lžící přendat do nádoby. (Případně nalijte do mělké nádoby a zmrazte na 2 hodiny nebo dokud okraje nezmrznou. Vyjměte z mrazáku a vyšlehejte ve stojanovém mixéru vybaveném nástavcem na šlehání. Vraťte do nádoby a znovu zmrazte. Opakujte 2 až 3krát.) Přeneste do nádoby a zmrazte na 4 hodiny nebo dokud neztuhne.

5. Mezitím připravte rebarborovou omáčku, smíchejte všechny ingredience a 200 ml vody v hrnci a přiveďte k mírnému varu. Za občasného míchání vařte 6 minut nebo dokud rebarbora nezměkne, ale stále drží tvar. Odstavte a nechte zcela vychladnout.

6. Rebarborovou omáčku rozdělte do jednotlivých misek nebo na velký talíř, navrch dejte kopečky zmrzliny a ihned podávejte.