SLOŽENÍ

1 kg jablek Granny Smith, oloupaných, zbavených jádřinců a nakrájených na plátky
Šťáva z 1 citronu
1/3 šálku (75 g) krupicového cukru
2 kousky stonkového zázvoru v sirupu, jemně nasekané, plus 1 lžíce sirupu
2 lžíce hladké mouky
Vanilková zmrzlina k podávání

SLADKÉ ZÁZVOROVÉ PEČIVO

140 g vychlazeného nesoleného másla, nasekaného na kousky
1 2/3 hrnku (250 g) hladké mouky
1/4 hrnku (55 g) moučkového cukru
1 lžička mletého zázvoru
1 vejce a 1 žloutek navíc

DROBENKOVÝ ZÁLIVKA

1/2 hrnku (75 g) hladké mouky
80 g chlazeného nesoleného másla, nasekaného na kousky
1/2 šálku (50 g) lehce opražených vlašských ořechů, jemně nasekaných
6 rozdrcených zázvorových sušenek

METODA

1. Na těsto ušlehejte máslo a mouku v kuchyňském robotu, dokud směs nebude připomínat jemnou strouhanku. Přidejte cukr a mletý zázvor a pulzováním je spojte. Postupně přilévejte vejce a žloutek navíc a pulzujte, dokud se těsto nespojí. Zploštěte ho do tvaru kotouče, zabalte do plastové fólie a nechte 15 minut chladit.

2. Předehřejte troubu na 180 °C. Těsto rozválejte na kruh o tloušťce 5 mm. Těstem vyložte 23cm koláčovou formu nebo koláčovou mísu s volným dnem, ořízněte přebytečné těsto a nechte ho dalších 15 minut v chladu ztuhnout.

3. Náplň připravíme tak, že jablka promícháme s citronovou šťávou, cukrem, stopkovým zázvorem a sirupem a posypeme moukou. Odstavte.

4. Na polevu konečky prstů rozetřete mouku a máslo, až směs připomíná strouhanku, pak vmíchejte ořechy a sušenky. Odložte stranou.

5. Jablečnou směs znovu promíchejte, aby se obalila ve šťávě, a pak ji nasypte do koláčové formy. Pečte volně přikryté alobalem 20 minut nebo dokud ovoce nezačne měknout. Odstraňte fólii, přikryjte drobenkou a pečte dalších 20 minut nebo dokud není poleva zlatavá a křupavá. Nechte mírně vychladnout a poté opatrně vyjměte z formy. Nakrájejte na plátky a podávejte teplé se zmrzlinou.